Hanson: zespół jednego przeboju - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Hanson: zespół jednego przeboju

Hanson: zespół jednego przeboju

Jeśli dorastałeś w latach 90. ubiegłego wieku, to nie mogłeś nie słyszeć wielkiego hitu „MMMBop” zespołu Hanson. Poznaj trójkę sympatycznych braci i dowiedz się, skąd wziął się oszałamiający sukces ich piosenki.

Zespół Hanson założyło trzech braci: Isaac, Taylor i Zac Hansonowie. Isaac grał na gitarze, Zac na perkusji a Taylor na instrumentach klawiszowych. W 1995 roku wydali album „Boomerang” a w 1996 roku – „MMMBop”. Na tej drugiej płycie znalazł się oryginalny utwór tytułowy, który potem znalazł się na kolejnym albumie: „Middle of Nowhere”.

Zostali odkryci podczas koncertu w czasie Kansas State Fair przez Steve’a Greenberga, łowcę talentów z wytwórni Mercury Records. Ich płyta „Middle of Nowhere” okazała się wielkim hitem: rozeszła się w 10 milionach egzemplarzy w USA, a piosenkę „MMMBop” nucił niemal cały świat.

Dzień Hansonów

6 maja, czyli dzień wydania (w 1997 roku) albumu grupy został ogłoszony przez gubernatora Oklahomy, Franka Keatinga w Tulsie Dniem Hansonów. Wydawano nawet magazyn dla fanów grupy, który nazywał się „MOE” (Middle of Everywhere). Przestano go wydawać po 12 numerach.

„MMMBop” okazał się jedynym hitem sympatycznego trio z Tulsy. Nigdy już nie powtórzyli tego sukcesu, ale nie przeszkadza im to koncertować i nagrywać do dzisiaj i cieszyć się uznaniem fanów. Kilka lat temu piosenka pojawiła się nawet w serialu „Doktor House”, jako dzwonek telefonu słynnego lekarza.

Zespół Hanson sprzedał łącznie ponad 16 milionów płyt na całym świecie.

Co poza muzyką?

Czym muzycy zajmowali się po tym jak minął ich największy „kwadrans sławy”? Założyli własną wytwórnię muzyczną 3CG Records, żeby uniezależnić się od wielkich koncernów nastawionych na zysk, ale mieli też nietypowe hobby. Utworzyli mianowicie własną kompanię piwowarską (Hanson Brothers) i organizowali muzyczny festiwal piwa rzemieślniczego. Ich pierwsze wyprodukowane rzemieślniczo piwo nazywało się… „Mmmhops”.

Co warto wiedzieć o Hansonach

Jak mają na imię członkowie Hanson?

Isaac, Taylor i Zac Hansonowie. Isaac grał na gitarze, Zac na perkusji a Taylor na instrumentach klawiszowych.

Ile płyt sprzedali Hanson?

Łącznie ich płyty na całym świecie sprzedały się w 16 milionach egzemplarzy.

Czym oprócz muzyki zajmują się bracia Hanson?

Utworzyli własną kompanię piwowarską (Hanson Brothers) i organizowali muzyczny festiwal piwa rzemieślniczego.

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >