Grała Ewę Werner w “Adamie i Ewie”. Katarzyna Chrzanowska kończy 60 lat! - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Grała Ewę Werner w “Adamie i Ewie”. Katarzyna Chrzanowska kończy 60 lat!

Grała Ewę Werner w “Adamie i Ewie”. Katarzyna Chrzanowska kończy 60 lat!

“Adam i Ewa” to serial, który swego czasu był bardzo popularny. W główną bohaterkę wcieliła się Katarzyna Chrzanowska. Na swoim koncie ma jeszcze kilka znanych produkcji. Z okazji urodzin przypominamy i przybliżamy sylwetkę tej lubianej aktorki.

Katarzyna Chrzanowska urodziła się 11 października 1963 roku. Dziś obchodzi 60. urodziny. Przez wiele lat zajmowała się aktorstwem. Największą rozpoznawalność przyniosła jej chyba rola Ewy Werner w serialu “Adam i Ewa”. W latach 2000-2001 święcił on triumfy popularności na antenie Polsatu. Fani do dziś wspominają aktorkę i to, w jaki sposób odegrała postać. Niestety, w ostatnich latach nie pojawia się na ekranie. Wielbiciele jej talentu ubolewają nad tym.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Nie tylko “Adam i Ewa”

Katarzyna Chrzanowska skończyła studia na Wydziale Aktorskim warszawskiej Szkoły Teatralnej w 1986 roku. Rok później wyróżniono ją podczas XIII Opolskich Konfrontacjach Teatralnych. Debiutowała w “Dziedzictwie” Witolda Gombrowicza. Przez kilka lat była związana z Teatrem Nowym w Poznaniu. Otrzymała również stypendium do Konserwatorium Teatralnego Conservatoire National Superieur d’Art Dramatique w Paryżu. Ukończyła je w 1988 roku.

Zobacz także: To on napisał wielkie przeboje, które znamy do dziś. Andrzej Sikorowski to człowiek orkiestra

Debiut serialowy Katarzyna Chrzanowska zaliczyła w 1985 roku. Wtedy pojawiła się w “Żurawiu i czapli”. Natomiast na srebrnym ekranie mogliśmy zobaczyć ją po raz pierwszy w “Cudzoziemce” opartej na książce Marii Kuncewiczowej. Widzowie docenili też jej rolę w “Opowieści Harleya”. Wcieliła się tam w licealistkę Irenę.

Katarzyna Chrzanowska zniknęła z ekranu

Filmografia Katarzyny Chrzanowskiej nie jest specjalnie okazała. Największą popularność przyniósł jej oczywiście “Adam i Ewa”. Była tak bardzo kojarzona z tą produkcją, że przez długi czas wiele osób myślało, że jest w związku z Waldemarem Goszczem. Odgrywał on postać ukochanego głównej bohaterki, czyli Adama Rozdrażewskiego. Było to oczywiście nieprawdą. Czasem jednak ludzie mają kłopot z odróżnieniem fikcji od rzeczywistości.

Zobacz także: Ostatnia wola Emiliana Kamińskiego się spełnia. Żona nie ukrywa dumy

Katarzyna Chrzanowska występowała też w wielu innych lubianych serialach. Pojawiła się chociażby w “Pensjonacie pod Różą”, “Plebanii” czy “Samym życiu”. W 2010 roku zagrała w “Pierwszej miłości”. Następnie przestała pojawiać się na ekranie. Wróciła pięć lat później. Mogliśmy ją wtedy zobaczyć w “Prawu Agaty”, “Ojcu Mateuszu” oraz “Listach do M. 2”.

Od 2015 roku aktorka nie udziela się w żadnych nowych filmach czy serialach. Wielu fanów bardzo żałuje, że Chrzanowska zrezygnowała z dalszych prac na planie. Być może jednak doczekają się jeszcze nowej produkcji z jej udziałem. W końcu nic nie jest pewne. Pozostaje mieć nadzieję i życzyć wszystkiego najlepszego.

Zobacz także: Beata Tyszkiewicz usłyszała kiedyś straszną diagnozę. Jej reakcja była nieprawdopodobna

Wywiady z największymi gwiazdami usłyszysz codziennie o 22:00 w Radiu Pogoda. Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >