Google wprowadza obowiązek szczepień przeciw COVID-19 dla pracowników - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Google wprowadza obowiązek szczepień przeciw COVID-19 dla pracowników

Google wprowadza obowiązek szczepień przeciw COVID-19 dla pracowników

Google zapowiedział, że będzie wymagał od pracowników, którzy wrócą do biur firmy, szczepień przeciwko koronawirusowi. Jednocześnie firma przesunęła oficjalną datę powrotu do biura na połowę października.

Plany Google pokrzyżował wariant Delta

Google dołączył do innych firm, których plany zostały pokrzyżowane w ostatnich dniach przez rozprzestrzenianie się wysoce zaraźliwego wariantu Delta. Pracownicy mają wrócić do biura nie we wrześniu, jak pierwotnie planowano, ale w połowie października. Poza tym będą musieli się zaszczepić.

„Zaszczepienie się jest jednym z najważniejszych sposobów na utrzymanie siebie i naszych społeczności w zdrowiu w nadchodzących miesiącach” – napisał Sundar Pichai, dyrektor generalny Alphabet, firmy macierzystej Google, do pracowników. Dodał, że obowiązek dotyczący szczepień będzie miał zastosowanie do biur w USA w nadchodzących tygodniach, a do innych regionów w nadchodzących miesiącach.

Google przedłuża możliwość pracy zdalnej do 18 października

Pichai poinformował także pracowników, że polityka Google dotycząca dobrowolnej pracy z domu została przedłużona do 18 października. Wcześniej planowano powrót pracowników do biur we wrześniu, chociaż nie ustalono konkretnej daty.

„Zdajemy sobie sprawę, że wielu Googlersów obserwuje wzrosty liczby zakażeń w swoich społecznościach spowodowane wariantem Delta koronawirusa i obawia się powrotu do biura. To przesunięcie terminu da nam czas na powrót do pracy, zapewniając jednocześnie elastyczność tym, którzy jej potrzebują” – napisał Pichai.

Apple też przesunął powrót do biur

Podobną decyzję w zeszłym tygodniu podjęła firma Apple i ogłosiła, że jej pracownicy będą musieli wrócić do swoich biur od października, a nie od od września, jak wcześniej zakładano.

Google i Apple należą do wielu firm technologicznych, które zmieniają swoje plany co do powrotu do biur wraz ze wzrostem liczby przypadków koronawirusa. Lyft zapowiedział w środę, że nie będzie wymagał od pracowników powrotu do biura do lutego, podczas gdy Twitter ogłosił, że zamknie nowo otwarte biura w San Francisco i Nowym Jorku i odłoży na czas nieokreślony inne plany ponownego otwarcia.

Niektórzy pracownicy Google wracają do pracy w biurze na zasadzie wolontariatu. W Kalifornii, gdy gwałtownie wzrosła liczba zakażeń związanych z rozprzestrzenianiem się wariantu Delta koronawirusa, osoby pracujące w biurach Google ponownie zaczęły nosić maski.

Google chce pracy w biurze

Wiele firm technologicznych z Doliny Krzemowej wprowadziło na początku pandemii pracę zdalną. Google jednak nie wycofał się całkowicie z pracy w biurze. Władze Google zapowiedziały, że oczekują, iż większość pracowników w końcu powróci do pracy w biurze przez co najmniej trzy dni tygodniowo.

Firma Google, która zatrudnia ponad 144 tys. pracowników na całym świecie, poinformowała w marcu, że w tym roku wyda 1 miliard dolarów na inwestycje w Kalifornii, w tym na dwa kompleksy biurowe w Mountain View. Buduje również w San Jose powierzchnię biurową o powierzchni 7,3 miliona stóp kwadratowych.

Przeczytaj też:

Zobacz więcej >