Fazy księżyca – październik 2023. Sprawdź, kiedy będzie pełnia - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Fazy księżyca – październik 2023. Sprawdź, kiedy będzie pełnia

Fazy księżyca – październik 2023. Sprawdź, kiedy będzie pełnia

W tym miesiącu na niebie pojawi się Pełnia Księżyca Myśliwych. Wyjątkowe astronomiczne wydarzenie rozświetli naszą planetę. Nazwa nawiązuje do tradycyjnych jesiennych polowań w nocy. Poznaj dokładną datę pełni księżyca w październiku 2023 roku.

O czym warto pamiętać? Jak wpłynie na nas księżyc w październiku? Dowiedz się więcej o fazach księżyca w październiku 2023 roku.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Niebawem na niebie ujrzymy pierwszą jesienną pełnię. Październikowa pełnia nie jest znana wyłącznie pod nazwą Księżyca Myśliwych. Występuje również pod takimi określeniami jak Księżyc Podróży czy Księżyc Więdnących lub Obumierających Traw. Wspomniane przydomki są dziedzictwem ludowych wierzeń i prawd. Od dawna wiadomo, że księżyc jako naturalny satelita ziemi wpływa nie tylko na naszą planetę, ale i na wszystkich jej mieszkańców.

Fazy Księżyca – październik 2023

Pełny cykl Księżyca trwa niecałe 30 dni, a mianowicie 29,5. Ruch Księżyca dzieli się na cztery podstawowe fazy: nów, kwadra pierwsza, pełnia oraz ostatnia kwadra. Pierwsza kwadra przypada na 22 października 2023 roku o godzinie 5:30. Natomiast ostatnia kwadra – na 6 października 2023 roku o godzinie 15:49. Podczas tych zjawisk astronomicznych tarcza Księżyca widoczna jest w 50%.

Zobacz także: Dni wolne od pracy w 2024 r. Jak zaplanować urlop?

Kiedy wypada pełnia Księżyca w październiku 2023 roku?

Pełnia Księżyca rozpocznie się w sobotę 28 października o godzinie 22:24. Jasny księżyc rozświetli nocne niebo również z niedzieli 29 października na poniedziałek 30 października. Kulminacja zjawiska może spowodować różnorodne zmiany w organizmie człowieka. Nie bądźmy na nie obojętni!

Zobacz także: Zmiana czasu na zimowy 2023. Kiedy przestawiamy zegarki?

W tym okresie między innymi mogą pojawić się problemy związane ze snem – od jego nieprawidłowego przebiegu, aż po trudności w zasypianiu. Pełnia wpływa na podwyższenie ciśnienia, dlatego warto zadbać zwłaszcza o nasze zdrowie oraz regularną profilaktykę. Należy jednak pamiętać, że podczas pełni nie zaleca się przeprowadzania żadnych inwazyjnych zabiegów. Naturalnymi konsekwencjami tego zjawiska astronomicznego będą obniżone samopoczucie, wzmożona nerwowość czy emocjonalność.

Zobacz także: Handlowe niedziele 2024. Kiedy wypadają niedziele handlowe i niehandlowe?

Nów księżyca w październiku 2023

W październiku na niebie pojawi się również nów Księżyca, który przypadnie idealnie na 14 października 2023 roku w sobotę o godzinie 19:55. W przeciwieństwie do pełni nów ma przede wszystkim pozytywny wpływ na nasz organizm. Podczas tej fazy Księżyca organizm wzmacnia się, a nastrój ulega znacznej poprawie. Jesteśmy pełni energii i wigoru. To dobry moment na podejmowanie ważnych decyzji i nowych wyzwań!

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Pogodny Poranek jest… w lesie (też na YT) 

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >