"Doktor Quinn" powróci? Jane Seymour zabrała głos - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » „Doktor Quinn” powróci? Jane Seymour zabrała głos

„Doktor Quinn” powróci? Jane Seymour zabrała głos

Widzownie na całym świecie pokochali przygody młodej lekarki. Choć ostatni odcinek „Doktor Quinn” wyemitowano w 1998 roku, serial nadal ma sporą rzeszę fanów. Czy jest szansa na kontynuację opowieści?

„Doktor Quinn” był niezwykle popularnym w latach 90. serialem. Nagrywany w latach 1993–1998 serial osadzony w realiach końca wojny secesyjnej opowiadał o losach młodej lekarki, która postanowiła przeprowadzić się z Bostonu do Colorado Springs w stanie Kolorado, aby na Dzikim Zachodzie otworzyć własną praktykę lekarską.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Serial rozpoczyna się w roku 1867 i koncentruje się na zamożnej lekarce z Bostonu w stanie Massachusetts, Michaeli Quinn (Jane Seymour), znanej jako „Dr Mike”. Kobieta po ukończeniu studiów pracowała z ojcem, lekarzem aż do jego śmierci. Następnie, chcąc zacząć wszystko od nowa, wyruszyła na Dziki Zachód, do małego miasteczka Colorado Springs.

Zobacz także: Katarzyna Dowbor zaczyna od nowa. Wzbudziła zachwyt!

Niełatwe życie na Dzikim Zachodzie

Początki jej życia w Kolorado nie są łatwe. Musi zmierzyć się z niechęcią miejscowych. Jednak z pomocą przychodzi jej miłośnik spędzania czasu na świeżym powietrzu i przyjaciel Czejenów, Byron Sully (Joe Lando) i położna Charlotte Cooper (w tej roli Diane Ladd). Po ukąszeniu Charlotte przez grzechotnika, na łożu śmierci prosi Michaelę, aby zaopiekowała się trójką jej dzieci. Od tej pory Doktor Mike wiedzie nowe życie, także jako matka z dziećmi. Udaje jej się znaleźć prawdziwą miłość w Sullym.

Zobacz także: Amerykanin ocenił hit z czasów PRL-u. „To się nazywa dobra muzyka”

Życie Michaeli nie jest łatwe. Musi przekonać mieszkańców miasta, że ​​kobieta-lekarz może z powodzeniem wykonywać praktykę lekarską i zasługuje na ich zaufanie i szacunek. Serial porusza również ważne kwestie społeczne, takie jak równouprawnienie, rasizm, walka o prawa Indian czy alkoholizm.

„Doktor Quinn” powróci na ekrany?

Kiedy w 1998 roku CBS poinformowało, że po sześciu sezonach kończy emisję serialu fani na całym świecie byli zdruzgotani. Przez wiele lat dopytywali, czy będzie kontynuacja kultowego serialu. Mimo krążących plotek o powstaniu scenariuszy, do dziś nie powstała kontynuacja telewizyjnego hitu.

Zobacz także: Jak powstała „Małgośka”? To muzyczne dziecko trzech artystek! Wśród nich Katarzyna Gärtner

W niedawnej rozmowie z „The Messenger” aktorka wyznała, iż jest gotowa powrócić na Dziki Zachód, jednak po tym, jak zaniosła gotowy scenariusz do jednej ze stacji, ci nie byli zainteresowani reaktywowaniem „Doktor Quinn”. Jak się okazało, stacja powiedziała, że nie interesują ich westerny. Tak odmowę skomentowała wcielająca się w główną bohaterkę Jane Seymour:

Wydaje się, że jest wiele bardzo udanych westernów, więc w ogóle tego nie zrozumiałem – powiedziała Seymour.

Jak się okazało, pojawił się jednak pomysł, aby przywrócić „Doktor Quinn” na mały ekran. Jednak ten nie spodobał się aktorce. Jak się okazuje zaproponowano jej, aby akcję serialu osadzić w czasach współczesnych. Ta jednak stwierdziła, że jest to zupełnie bezzasadne:

Cały sens „Doktor Quinn” polega na tym, że życie pod pewnymi względami tak naprawdę nie zmieniło się aż tak bardzo od lat 70. XIX wieku. Pod innymi względami zmieniło się w bardzo dużym stopniu. Ale wiele z tych samych spraw jest nadal aktualnych i myślę, że to właśnie było w tym takie magiczne – powiedziała.

Czy jest zatem szansa, iż kochany przez miliony widzów na całym świecie serial powróci na ekrany? Na ten moment nie wiadomo chyba się na to nie zapowiada. Jednak nie wiemy również, czy Jane Seymour próbuje do pomysłu przekonać inne stacje telewizyjne.

Oglądałaś/eś serial 'Doktor Quinn'?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!


Autor:

Zobacz więcej >