Bary mleczne - najtańszy obiad w Warszawie - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Bary mleczne – najtańszy obiad w Warszawie

Bary mleczne – najtańszy obiad w Warszawie

Warszawa: Bary mleczne istnieją i mają się dobrze. Sprawdź, w których miejscach stolicy można zjeść tanio i smacznie.

Warszawa to drogie miasto i wizyta w restauracji może spustoszyć niejeden portfel. Jednak są jeszcze w stolicy miejsca, w których można zjeść nie tylko smacznie, ale też tanio. Zobacz, jakie ceny oferują wybrane warszawskie bary mleczne.

Centrum

Bar mleczny „Bambino”, ul. Hoża 19 – tego miejsca nie trzeba przedstawiać mieszkańcom centrum. W prowadzonej przez Warszawską Spółdzielnię Gastronomiczną „CENTRUM” jadłodajni można spróbować zupy pomidorowej z makaronem lub ryżem za 3,75 zł lub naleśników z serem za 5,95 zł. Pierogi z mięsem i słoniną kosztują 6,80 zł.

Z kolei „Prasowy” na Marszałkowskiej 10 to chyba najbardziej kultowy z warszawskich barów mlecznych. W tym działającym od 1954 r. miejscu można spotkać dziennikarzy, celebrytów, ale też emerytów, robotników czy studentów, ramię w ramię jedzących zupę szczawiową z jajkiem za 3,99 zł czy pierogi ruskie ze smażoną cebulą za 10,99 zł.

Praga-Północ

Mieszkańcy prawego brzegu też mają swoje miejsce na taniej kulinarnej mapie stolicy. Bar „Ząbkowski” na Ząbkowskiej 2 – w samym sercu Pragi – oferuje krupnik za 5 zł, pierogi z mięsem (9,9 zł), naleśniki z serem (7,9 zł) czy kotlet schabowy (9,9 zł).

Przy samej katedrze warszawsko-praskiej, na ul. Floriańskiej 14, mieści się bar „Rusałka”, w którym prażanie stołują się od ponad 30 lat. Można tam spróbować kaszy gryczanej na mleku za 4 zł lub leniwych klusek z masłem i cukrem za 6 zł.

Wola

Mieszcząca się na osiedlu Za Żelazną Bramą, na ul. Twardej 56, „Śmietanka Towarzyska” oferuje zgłodniałym klientom żurek lub zupę pomidorową za 6 zł, kotlet schabowy za 8,9 zł lub kopytka za 4 zł.

Żoliborz

Sady” żoliborskie mieszczą się na ul. Krasińskiego 36, w pawilonie zaprojektowanym w latach 60. ubiegłego wieku i oferują niepowtarzalny klimat dla warszawiaków spragnionych nostalgii.

Przez wielu „Sady” uważane są za „ostatni autentyczny bar mleczny w Warszawie”. W sentymentalnej atmosferze można się posilić jajecznicą z 2 jaj z kiełbasą za 4,17 zł, krupnikiem za 3,20 albo naleśnikami z serem za 4,80.

Mokotów

Bar Mleczny na Czerniakowskiej, jak sama nazwa wskazuje, mieści się na ul. Czerniakowskiej 143a, tuż przy przystanku autobusowym. Oferuje kotlet mielony, pierogi ruskie lub z mięsem (po 8 zł), a także kaszę gryczaną za 4 zł i grochówkę za 6 zł.

Czytaj też:

Najbardziej charakterystyczne warszawskie bary mleczne

Ile można zapłacić za obiad na Pradze-Północ?

W barze „Ząbkowski” za pierogi z mięsem zapłacimy 9,9 zł, za naleśniki z serem 7,9 zł a za kotlet schabowy 9,9 zł.

Jaki jest najbardziej klimatyczny bar mleczny w Warszawie?

„Sady” żoliborskie mieszczą się na ul. Krasińskiego 36. Są przez wielu uważane za „ostatni prawdziwy bar mleczny” w stolicy.

W którym barze mlecznym można spotkać celebrytów?

W barze „Prasowym” – często zaglądają tu ludzie mediów, politycy i celebryci, na równi ze „zwykłymi” ludźmi.

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >