Andrzej Łapicki zadurzył się w niej bez pamięci. Poznali się, gdy miała 17 lat - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Andrzej Łapicki zadurzył się w niej bez pamięci. Poznali się, gdy miała 17 lat

Andrzej Łapicki zadurzył się w niej bez pamięci. Poznali się, gdy miała 17 lat

Andrzej Łapicki to legenda polskiego kina. Nieżyjący już niestety aktor słynął nie tylko z wybitnych umiejętności grania, ale także licznych romansów. Nic dziwnego, ten niewątpliwy amant wyglądał jak milion dolarów. Nie zdołał jednak skłonić do związku kobiety, którą uważał za absolutny ideał.

Andrzej Łapicki przyszedł na świat 11 listopada 1924 roku. Miejscem urodzenia przyszłego gwiazdora była łotewska Ryga. Edukację wyższą zdobywał już w ramach tajnego nauczania — w takim trybie został absolwentem Państwowego Instytutu Sztuki Teatralnej w Warszawie.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

O uczuciu Andrzeja Łapickiego huczał cały show-biznes. Kim była jego wybranka?

Jak podaje Pomponik, Andrzej Łapicki był zakochany w swojej koleżance po fachu — Ewie Wiśniewskiej. Poznali się, gdy wówczas jeszcze aspirująca aktorka podjęła naukę w warszawskiej szkole teatralnej. Miała zaledwie 17 lat, jednak błyskawicznie wpadła w oko Andrzejowi Łapickiemu, wówczas wykładowcy na jej uczelni.

Zobacz także: Quiz. Czy pamiętasz filmy z serii „Kogel Mogel”? 12/14 to mistrzowski poziom!

Andrzeja Łapickiego i Ewę Wiśniewską dzieliła aż 18-letnia różnica wieku. Mimo tego aktor podjął próbę zdobycia serca podopiecznej, uważanej przez niego za ideał kobiety. Nic dziwnego, że jasnowłosa Wiśniewska wpadła Łapickiemu w oko! Jak kiedyś zdradziła Zuzanna Łapicka, córka legendy kina, ojciec miał słabość właśnie do blondynek z zadartym nosem.

Ojciec gustował wyłącznie w blondynkach z zadartym noskiem — podsumowała Zuzanna Łapicka (Pomponik).

Zobacz także: Oto pięć niezapomnianych przebojów The Beatles. Te hity musi znać każdy!

Niestety dla Andrzeja Łapickiego, Ewa Wiśniewska nie odwzajemniła uczuć starszego od siebie wykładowcy. Wręcz przeciwnie, aktorka miała aż trzykrotnie odrzucić względu mężczyzny, o którym śniły po nocach miliony jej rodaczek. Wiśniewska wolała jednak Roberta Polaka, kolegę z roku i zarazem swojego późniejszego męża. Plotki głosiły, że w ramach rewanżu zraniony do żywego amant kina robił Polakowi trudności z zaliczeniem przedmiotu.

Zobacz także: Andrzej Rybiński żali się na głodową emeryturę. „Nie starczyłoby…”

Czy znasz filmy z udziałem Andrzeja Łapickiego?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Autor:

Zobacz więcej >