31 maja: imieniny i święta typowe i nietypowe - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » 31 maja: imieniny i święta typowe i nietypowe

31 maja: imieniny i święta typowe i nietypowe

Dowiedz się, jakie typowe i nietypowe święta można dzisiaj obchodzić oraz kto ma imieniny 31 maja. Wyjaśniamy, co można świętować tego dnia, jeśli tylko się bardzo chce.

Wczoraj obchodziliśmy: Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego, Dzień Loomisa, Dzień Kreatywności, Dzień Podlewania Kwiatów. Sprawdź, co można celebrować dzisiaj, jeśli naprawdę się postaramy i głęboko poszperamy w kalendarzu.

31 maja – imieniny

Imieniny dzisiaj obchodzą: Feliks, Kamila, Kancjan, Kancjanela, Kancjusz, Marietta, Noe, Paschazy, Petronela, Sylwiusz i Witalis.

31 maja – jakie święto niecodzienne?

Co roku 31 maja na całym świecie obchodzony jest Dzień bez Papierosa (World No Tobacco Day). Został on zainicjowany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), by zwrócić uwagę na szkodliwość palenia tytoniu. Tego dnia odbywają się różne akcje antynikotynowe. Dla palaczy to doskonała okazja, by podjąć decyzję o zerwaniu z nałogiem.
Poza tym:

  • 31 maja świętujemy Dzień Bociana Białego. Został on ustanowiony w 2003 r. przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody pro Natura, by zwrócić uwagę na to, jak szczególne miejsce w naszej kulturze i tradycji zajmują bociany. W Polsce bocian biały jest gatunkiem podlegającym ścisłej ochronie. Uważa się, że przylot bocianów zwiastuje wiosnę. Szacuje się, że w naszym kraju gniazduje około 50 tys. par bocianów. Aby ułatwić im budowę gniazd, często wykonuje się podstawy pod gniazda lub platformy na dachach budynków oraz słupach. Sprawdź, jak można otrzymać dofinansowanie do budowy bocianiego gniazda.
  • Każdego roku 31 maja Amerykanie obchodzą Narodowy Dzień Ratowania Słuchu (National Save Your Hearing Day). To doskonała okazja, by zwrócić uwagę, że połowie przypadków uszkodzenia słuchu i głuchoty można zapobiec. Warto pamiętać o środkach ostrożności, takich jak zatyczki do uszu, gdy jest się narażonym na głośne dźwięki. Podczas hałaśliwej imprezy, takiej jak mecz lub koncert muzyczny, dobrze jest co 15 minut zrobić sobie przerwę od hałasu i nie stać przy głośnikach. Po takiej imprezie warto też unikać wszelkich hałasów przez około 18 godzin.
  • Także 31 maja można obchodzić Dzień Makaroników (National Macaroon Day). Makaroniki należą do ulubionych ciastek Amerykanów. W USA są sprzedawane w niezliczonych rodzajach, smakach i kolorach – są migdałowe, kokosowe czy nerkowcowe, cytrynowe, pistacjowe, truskawkowe, o smaku tiramisu, różowe, niebieskie, czerwone czy fioletowe. Tego dnia i my możemy bezkarnie raczyć się tymi pysznymi ciasteczkami, a mogą je jeść także osoby na diecie bezglutenowej.

Chcesz złożyć życzenia solenizantom i bliskim z dowolnej okazji? Wyślij swoje zgłoszenia do Roberta Janowskiego!
Koncert Życzeń w każdą sobotę i niedzielę od 10:00 do 15:00 tylko w Radiu Pogoda!”

Czytaj też:

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >