27 października. Imieniny, święta, urodziny gwiazd [27.10.2023] - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » 27 października. Imieniny, święta, urodziny gwiazd [27.10.2023]

27 października. Imieniny, święta, urodziny gwiazd [27.10.2023]

Typowe i nietypowe święta 27 października. Kto obchodzi dziś imieniny, a kto się urodził? Tego dnia przyszła na świat Wanda Chotomska! Oto lista typowych i nietypowych okazji 27 października.

,

Wczoraj obchodziliśmy między innymi: Światowy Dzień Wiedzy o Interseksualonści oraz Światowy Dzień Donacji i Transplantacji. Sprawdź, co można celebrować dzisiaj, jeśli naprawdę się postaramy i głęboko poszperamy w kalendarzu.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Kto dziś obchodzi imieniny? Urodziny i inne rocznice

Imieniny dzisiaj obchodzą: Iwona, Manfred, Sabina oraz Barnim, Frumencjusz, Józef, Kapitolina, Manfreda, Siestrzemił, Wielebor

27 października urodzili się: angielski odkrywca James Cook, polski pisarz i scenarzysta Kornel Filipowicz, brytyjski komik John Cleese, polska piosenkarka Wiesława Drojecka.

Zobacz także: „Mamy to”. Robert Janowski u boku Olafa Lubaszenki!

27 października – jakie święto niecodzienne?

27 października obchodzimy Święto Terenowych Organów Administracji Wojskowej. W tym dniu świętują przede wszystkim pracownicy i żołnierze TOAW. Te osoby każdego dnia reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej oraz służą Ojczyźnie. Tego dnia możemy im podziękować za wysiłek, jaki wkładają w pełnienie swoich obowiązków.

Światowy Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego

27 października obchodzimy również Światowy Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego. Święto to ma uzmysłowić nam, jak ważną rolę pełnią w naszym życiu nagrania, które dokumentują wydarzenia. Dzień nawiązuje do zaleceń UNESCO odnośnie ochrony oraz zachowania materiałów wideo. W Polsce obchodzimy go od 2008 roku, zaś na świecie od 2007.

Zobacz także: Tak Stan Borys walczy o zdrowie. Artysta zdradził receptę na ukojenie bólu!

27 października – urodziła się Wiesława Drojecka

27 października 1930 roku w Grodnie urodziła się Wiesława Drojecka. Dziś obchodzi 93. urodziny. Jest wielką piosenkarką, której utwory podbiły serca słuchaczy w całym kraju.

Zobacz także: “Dziewczęta z Nowolipek” mają 86 lat! Tego mogłeś nie wiedzieć o filmie

Wiesława Drojecka jest z wykształcenia stomatolożką. Zasłynęła z miękkiego i głębokiego głosu. Współpracowała z wieloma polskimi orkiestrami, pełnymi wyśmienitych muzyków. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień. Nie tylko nad Wisłą, lecz także poza granicami kraju.

Współpracowała z Poznańską Piętnastką Radiową. Nagrała z nimi ponad 200 piosenek. Występowała na estradach i w programach telewizyjnych. Uważana jest za jedną z najwspanialszych gwiazd swojego pokolenia. Koncertowała w ZSRR, Jugosławii, Niemczech. W swoim dorobku ma takie przeboje jak „Kiedy znów zakwitną białe bzy”, „Mały statek”, „Pamiętasz, była jesień” czy „No hurry”.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Szukasz chwili wytchnienia? Zrób sobie przerwę i włącz Radio Pogoda!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >