Zmiana w "Milionerach". Spore ułatwienie dla uczestników? - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Zmiana w „Milionerach”. Spore ułatwienie dla uczestników?

Zmiana w „Milionerach”. Spore ułatwienie dla uczestników?

„Milionerzy” to popularny program rozrywkowy, który śledzi wielu widzów. W nowych odcinkach szykują się poważne zmiany. Czy pomogą one uczestnikom w drodze po wygraną?

„Milionerzy” to polski teleturniej, który oparty jest na brytyjskim formacie „Who Wants to Be a Millionaire?”. Pierwszy odcinek wyemitowano na antenie stacji TVN w 1999 roku. Widzowie chętnie śledzą zmagania uczestników i w domowym zaciszu próbują odpowiedzieć na pytania, które od lat czyta Hubert Urbański.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Tradycyjnie od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 emitowane były nowe odcinki tego popularnego teleturnieju. Właśnie zakończył się 14. sezon „Milionerów”. Był on jednak szczególny, ponieważ tym razem uczestnicy w finałowym odcinku walczyli nie o milion, a o 2 miliony złotych.

Zobacz także: Quiz. Czy znasz te piękne Polki? Są znane na całym świecie. 9/12 to obowiązek!

Zmiany w „Milionerach”

Jak się okazuje, podwójna wygrana, to nie jedyna zmiana, jaką szykują dla uczestników i fanów teleturnieju realizatorzy. Od początku trwania programu zachodziły zmiany dotyczące reguł gry. Od 2008 roku, aby wygrać milion, należy popranie odpowiedzieć na 12 pytań. Wcześniej, do 2003 r. uczestnicy musieli znać odpowiedź na aż 15 pytań.

Zobacz także: Holenderska para reaguje na polski folkowy hit. „To jak mała historia miłosna”

Uczestników czeka ułatwienie?

Na przestrzeni lat zmieniała się również forma pomocy w postaci kół ratunkowych. Obecnie uczestnicy mogli skorzystać z pytania do publiczności (które niedostępne było wiosną 2021, z wyjątkiem finałowego odcinka), telefonu do przyjaciela, podczas którego w 30 sekund mogli uzyskać podpowiedź od osoby, z którą łączono się na wizji (niedostępne od września 2009 do grudnia 2010), a także pół na pół, gdzie system odrzuca 2 błędne odpowiedzi.

Zobacz także: Maryla Rodowicz zniesmaczona „Sylwestrem z Dwójką”. Utyskuje na organizację

Trwa właśnie casting to kolejnego sezonu „Milionerów”. W spocie promującym nowy sezon Hubert Urbański, który od początku prowadzi teleturniej, zdradza, jakie ułatwienia czekają tym razem na uczestników.

Co cztery koła, to nie trzy – mówi Urbański, zachęcając do zgłaszania się do programu.

Dodatkowe koło ratunkowe, które da uczestnikowi możliwość zmiany pytania, będzie dostępne dopiero w momencie, kiedy uczestnik dotrze do pułapu 40 000 złotych, co oznacza, iż aby z niego skorzystać będzie musiał odpowiedzieć na 7 pytań. Opcja zmiany pytania była dostępna w okresie od marca do grudnia 2010, a także od 15 lutego do 5 maja 2021.

Oglądasz 'Milionerów'?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Autor:

Zobacz więcej >