Zbigniew Kurtycz i Barbara Dunin przeżyli razem 50 lat. Nikt nie wróżył im długiego związku - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Zbigniew Kurtycz i Barbara Dunin przeżyli razem 50 lat. Nikt nie wróżył im długiego związku

Zbigniew Kurtycz i Barbara Dunin przeżyli razem 50 lat. Nikt nie wróżył im długiego związku

Barbara Dunin i Zbigniew Kurtycz tworzyli zgrany duet nie tylko na scenie, ale i w życiu prywatnym. Gdy piosenkarz poznał swoją przyszłą żonę, był już wielką gwiazdą, natomiast ona dopiero stawiała pierwsze kroki w muzycznej karierze. Choć z powodu dzielącej ich różnicy wieku nikt nie wierzył, że spędzą razem długie lata, ich małżeństwo trwało aż pięć dekad. Jaka wyglądała ich historia?

Zbigniew Kurtycz przyszedł na świat we Lwowie 16 maja 1919 roku. Pasją do muzyki zaraził go ojciec. To właśnie od niego przyszły gwiazdor nauczył się gry na gitarze.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Wcześniej młody chłopak próbował swoich sił w grze na skrzypcach, jednak porzucił instrument, gdy jego nauczyciel uznał, że ma… zbyt grube palce. W rozwoju kariery przeszkodził mu wybuch wojny. Na estradę powrócił dopiero w 1946 roku.

Zbigniew Kurtycz jest legendą polskiej estrady. To on śpiewał „Cichą wodę”

Zbigniew Kurtycz szybko zyskał ogromną popularność. Na scenie wykonywał głównie repertuar jazzowy i rockandrollowy, czym zjednał sobie wielu wiernych fanów.

Do znanych przebojów artysty należą między innymi utwory „Jadę do ciebie tramwajem”, „Wołam cię” czy „Za dzień już nie spotkamy się w wielkim mieście”. Największą sławę niewątpliwie przyniosła mu jednak piosenka „Cicha woda”. Właśnie z tym wielkim hitem do dziś kojarzony jest gwiazdor.

Zobacz także: Film o Violetcie Villas pod znakiem zapytania. Zaważy jedna decyzja

Barbara Dunin i Zbigniew Kurtycz przez lata tworzyli udane małżeństwo

Gdy Zbigniew Kurtycz był już dobrze znanym publice gwiazdą, jego przyszła żona – Barbara Dunin – dopiero co zaczęła karierę. Piosenkarz wypatrzył ją podczas jednego z koncertów, na którym śpiewała w chórkach.

Rodzice młodej artystki nie byli zachwyceni jej wybrankiem. Nie dość, że Kutycz był od niej o 24 lata starszy, to wiążąc się z nim, popełniła mezalians. 46-latek był synem kolejarza, a rodzina jego narzeczonej wywodziła się ze szlachty. Wszystkie te różnice nie przeszkadzały jednak Barbarze Dunin. Para pobrała się w 1965 roku.

Barbara Dunin i Zbigniew Kurtycz. Źródło: commons.wikimedia.org/Biblioteka Publiczna dzielnicy Bemowo/CC BY-SA 2.5

Zobacz także: Jej urodą zachwycali się wszyscy. Tak wygląda dziś modelka z teledysku do „Last Christmas”

Szybko okazało się, że Barbara Dunin i Zbigniew Kurtycz tworzą udany duet nie tylko w życiu prywatnym. Piosenkarz i jego żona zaczęli dzielić scenę rok po ślubie. Ich największym przebojem stał się utwór „Żeby się ludzie kochali”.

Choć nikt nie wróżył im udanej przyszłości, para spędziła ze sobą aż 50 lat. Małżeńską sielankę artystów przerwała śmierć Kurtycza w 2015 roku. Po odejściu piosenkarza Barbara Dunin bardzo przygasła i zaczęła chorować. Kobieta zmarła pięć lat po swoim mężu, w styczniu 2020 roku.

Zobacz także: Tym Maryla Rodowicz zaskoczyła fanów w 78. urodziny!

Podoba Ci się twórczość Zbigniewa Kurtycza?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Autor:

Zobacz więcej >