Weekend z atrakcjami – 5 miast, które Cię zaskoczą
Strona główna » Weekend z atrakcjami – 5 miast, które Cię zaskoczą

Weekend z atrakcjami – 5 miast, które Cię zaskoczą

Weekend to dobry moment żeby zorganizować szybki wypad z rodziną lub znajomymi. Dowiedz się o pięciu nietypowych miastach, w których świetnie spędzisz czas

Drohiczyn na weekend

Drohiczyn to kiedyś miasto, dziś miasteczko na Podlasiu. Położone nad Bugiem wśród lasów świetnie nadaje się na weekendowy wypad. W mieście jest wiele miejsc świadczących o dawnej świetności. Katedra i położony obok klasztor jezuitów powstały pod koniec XVII wieku. W podziemiach świątyni są pochowani miejscy dobrodzieje. W miasteczku jest też kościół franciszkanów a obok niego klasztor z Muzeum Ziemi Drohiczyńskiej. Jest tu także klasztor Benedyktynek i cerkiew. Z Góry Zamkowej rozciąga się piękny widok na zakola Bugu. Drohiczyn można podziwiać od strony rzeki jeśli tylko wybierzemy się na kajaki lub rejs statkiem. Z lokalnych potraw warto spróbować babki ziemniaczanej, kiszki ziemniaczanej, sękacza czy mrowiska.

Weekendowy Sandomierz

Wszystkie zabytki Sandomierza skupione są wokół Starego Miasta, więc obejrzymy je w jeden dzień weekendu. Warto wejść na Bramę Opatowską, która jest jedynym zachowanym elementem dawnych fortyfikacji. Z jej szczytu rozciąga się piękny widok na okolicę, podziwiać stąd można zarówno miasto jak i przyrodę. Rynek Sandomierski otoczony urokliwymi zabytkowymi kamienicami jest pochyły. To rzadkość w polskich miastach. W centrum rynku stoi Ratusz. Nie można podarować sobie wycieczki Podziemną Trasą Turystyczną. To system korytarzy i przejść, które w średniowieczu były magazynami kupców. Drugi dzień weekendu przeznaczmy na wycieczkę w Góry Pieprzowe. To najstarsze góry w Polsce.

A ja wolę Opole

Opole to nie tylko miasto festiwali ale i piękne miejsce na weekend. Dwie rzeki, dwie wyspy, dwa zamki. Opole powstało w średniowieczu i to widać choćby w Wieży Piastowskiej na wyspie Pasieka, czy na Zamku Górnym. Opolska Wenecja to położony nad samą rzeką Młynówką ciąg kolorowych kamienic. Z dziećmi trzeba wpaść na wyspę Bolko, gdzie jest urocze zoo, place zabaw i park linowy. Nie obejdzie się bez zwiedzenia amfiteatru i Muzeum Polskiej Piosenki. Na obiad warto wybrać się na malowniczy rynek, gdzie spróbujemy śląskich potraw.

Do Bydgoszczy będę jeździł…

Bydgoszcz to jedno z najzieleńszych polskich miast. Widać to na Wyspie Młyńskiej, gdzie pośród starych drzew stoją budynki z innej epoki – spichrze, młyny, kaszarnie. Obok nich są liczne muzea i centra sztuki. Niezapomniane wrażenia pozostawi spacer wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Rzeką kursuje tramwaj wodny, z którego warto skorzystać. Kulinarna Bydgoszcz gęsią stoi – czernina, rosół z gęsi i gęsina to potrawy, których trzeba tu skosztować

Elbląg i okolice na weekend

Niżej już sięgnąć nie można – Elbląg to najniżej położone miasto w Polsce. Ale zwiedzając Stare Miasto czy Park Bażantarnię w ogóle tego nie odczuwamy. Świetne miejsce na wyjazd rodzinny – dzieci będą zachwycone Parkiem Rozrywki Nowa Holandia z jego małpim gajem, parkiem linowym i zjeżdżalniami. W Aquaparku Dolinka poszaleją i dzieci i dorośli.

ZOBACZ TEŻ:

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >