Strasburger w wieku 72 lat został ojcem. Wcześniej "wiele rzeczy stało się złych" - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Strasburger w wieku 72 lat został ojcem. Wcześniej „wiele rzeczy stało się złych”

Strasburger w wieku 72 lat został ojcem. Wcześniej „wiele rzeczy stało się złych”

Karol Strasburger został ojcem, kiedy miał 72 lata. Jego późne ojcostwo oraz fakt, że ma młodszą o 37-lat żonę, były obiektem wielu dyskusji. W niedawnym wywiadzie zbliżający się do 77. urodzin prowadzący „Familiady” otworzył się na temat późnego rodzicielstwa.

Karol Strasburger pierwszy raz zyskał rozpoznawalność w latach 70. jako aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Był wówczas m.in. gwiazdą serialu „Polskie drogi”. Potem stał się gwiazdą telewizji za sprawą teleturnieju „Familiada„, który prowadzi od równo 30 lat w TVP 2.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Żona Karola Strasburgera jest od niego o 37 lat młodsza

76-letni Karol Strasburger w przeszłości był żonaty z aktorką Barbarą Burską. Jego kolejne, trwające od 1981 r., małżeństwo z Ireną Morcińczyk przerwała śmierć ukochanej w grudniu 2013 r. Jak wyjawił gwiazdor w programie Wojciecha Jagielskiego, przez długi czas trudno mu było zaakceptować fakt, że został wdowcem.

Pozostała wielka pustka… Wiele rzeczy w moim życiu się zmieniło i wiele rzeczy stało się złych i nieszczęśliwych po śmierci Ireny –tłumaczył.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo…

Po jakimś czasie udało mu się jednak ponownie odnaleźć szczęście: u boku Małgorzaty Weremczuk. Trzecia żona Strasburgera, którą poślubił w 2019 r., jest od niego młodsza o 37 lat.

Zobacz także: Halina Frąckowiak zaskoczyła Marylę Rodowicz. To wyznała w „The Voice Senior”

Słynący z suchych żartów popularny prowadzący „Familiady” podkreślał w rozmowie z portalem Jastrząb Post, że znaczna różnica wieku nigdy nie stanowiła dla niego problemu.

Nad każdym wyborem można się zastanawiać – czy ta osoba, to jest właśnie ta, która powinna być z nami, niezależnie, czy jest młodsza czy starsza. Tu różnicy wieku nie brałem pod uwagę, bo to nie ma żadnego znaczenia. Ma znaczenie natomiast to, jakie są relacje między nami. Zastanawiałem się, czy ten układ jest uczciwy, czy to, co słyszę jest prawdziwe, czy nie ma w tym nic sfałszowanego. Każdy się tego boi – tłumaczył.

Zobacz także: Alutka z „Rodziny zastępczej” zrezygnowała z życiowej roli. Żałuje?

Gwiazdor „Familiady” został ojcem jako 72-latek. Żałuje tylko jednego

Niedługo po ślubie Karol Strasburger i Małgorzata Weremczuk powitali na świecie swoją córkę, Laurę. Tym samym gwiazdor TVP został ojcem – i to po raz pierwszy – w wieku 72 lat. Jego późne ojcostwo (podobnie jak duża różnica w wieku w jego małżeństwie) było szeroko komentowana w Internecie.

Prezentera od początku rozpierały duma i szczęście z posiadania dziecka, choć wcześniej nie myślał o powiększaniu rodziny.

Stanąłem przed takim wyborem. Pomyślałem: W końcu jestem w takim okresie, że mam dużo siły, dużo doświadczenia, tak naprawdę, mówiąc nieskromnie, lepiej gram niż kiedyś, no i los tak jakoś to ułożył. Pomyślałem sobie, że może warto rozpocząć nowe życie? No i tak się stało. To, że pojawiło się dziecko, to jak zawsze przypadek, ale było chciane – wyjawił ostatnio w rozmowie z „Co za Tydzień”.

Zobacz także: „Pytanie na śniadanie” ma spory problem. Przyczyną nowi prowadzący?

Podkreślił, że – pomimo obaw – dobrze odnalazł się w roli ojca i radzi sobie z wychowywaniem 5-letniej córki.

W nasze życie nikt nigdy się nie wtrącał, nie pozwoliłbym na to. To moje życie, moje decyzje, moje dziecko, nikt nie ma prawa (…). To ja odpowiadam za wychowanie dziecka. Ale jednej rzeczy nie wiedziałem  jakim będę ojcem. Okazało się, że dobrze mi to idzie. Zrozumiałem, że mogę być tatą. To jest duża odpowiedzialność – zaznaczył.

Karol Strasburger zdradził, że późne rodzicielstwo nie wywoływało w nim obaw. Wskazał jednak, że żałuje jednej rzeczy.

Odjąłbym sobie ze 30 lat, jakby się dało, żebym widział, jak to dziecko żyje dalej, jak będzie się rozwijało, jak będzie wchodziło w dorosłe życie – przyznał.

Przy czym nie omieszkał sprecyzować na koniec, że „czuje się na czterdzieści parę lat”.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Czy lubisz Karola Strasburgera w roli prowadzącego 'Familiady'?

Autor:

Zobacz więcej >