Trwa Festiwal w San Remo. Anna German poruszała tam serca - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Trwa Festiwal w San Remo. Anna German poruszała tam serca

Trwa Festiwal w San Remo. Anna German poruszała tam serca

W dniach od 6 do 10 lutego odbywa się jedno z najsłynniejszych, muzycznych wydarzeń na świecie – 74. Festiwal Piosenki Włoskiej w San Remo. Artyści powalczą o bilet na konkurs Eurowizji. Pamiętacie najsłynniejsze występy gwiazd?

Festiwal Piosenki Włoskiej w San Remo trwa w najlepsze. Już po raz piąty, gospodarzem wydarzenia jest znany prezenter telewizji RAI, Amedeo Umberto Rita Sebastiani (Amadeus). Wraz z nim, galę inauguracyjną poprowadził dwukrotny triumfator festiwalu, a także jego ubiegłoroczny zwycięzca – czarujący Marco Mengoni.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Co dzieje się w San Remo? 74. Festiwal Piosenki Włoskiej

74. edycja słynnego, włoskiego wydarzenia, rozpoczęła się we wtorek i potrwa do soboty. Co roku, każdego wieczoru transmisja w telewizji publicznej RAI skupia przed odbiornikami około 10 milionów widzów. Slogan tegorocznej imprezy to hasło „Sanremo si ama”, co oznacza „San Remo jest kochane”.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Agnieszka Osiecka miała wielki talent. Odziedziczyła go jej córka

30 najlepszych włoskich wykonawców, walczy w San Remo o główną nagrodę, a także otrzyma prawo do reprezentowania Włoch w 68. Konkursie Piosenki Eurowizji w szwedzkim Malmö. W gronie artystów możemy wyróżnić słynne legendy włoskiej piosenki: zespół Richi i Poveri, Fiorellę Mannoię oraz Loredanę Bertè. Na uwagę zasługują także młodzi wykonawcy: Diodato, Mahmood i niezwykle utalentowane trio operowe Il Volo.

Podczas festiwalu, na scenie teatru Ariston, uhonorowano artystę, który zmarł w ubiegłym roku. Toto Cutugno zapisał się w historii muzyki, wykonując szlagier „L’italiano”.

Podczas tegorocznego festiwalu, organizatorzy ujawnią wyłącznie część wyników podczas wieczorów poprzedzających finałowy, sobotni wieczór. 9 lutego, w San Remo, będzie miał miejsce koncert z „coverami” (wykonaniami słynnych przebojów). Pełną klasyfikację poznamy podczas ostatniego dnia imprezy.

Zobacz także: Bartosz Opania wraca po długiej nieobecności. Ma ważny apel do społeczeństwa

Plejada gwiazd na Festiwalu Piosenki Włoskiej. Anna German zaśpiewała „Gi”

Specjalnymi gośćmi wydarzenia będą znani na całym świecie aktorzy – John Travolta, a także Russel Crowe, który odkrył niedawno swe włoskie korzenie. Nie zabraknie także słynnego Erosa Ramazzotti’ego oraz Giglioli Cinquetti. Ostatnia z artystek była zwyciężczynią 9. konkursu Piosenki Eurowizji w 1964 roku.

Festiwal Piosenki Włoskiej w San Remo odbywa się już od ponad 7 dekad. Co ciekawe, ma on także polski akcent. W 1967 roku, na scenie wraz z Fredem Bongusto, wystąpiła bowiem słynna Anna German. Duet zaśpiewał wówczas utwór zatytułowany „Gi”, który publiczność przyjęła z ogromnym entuzjazmem.

Zobacz także: „The Voice Senior” – faworytka nie awansowała do półfinałów. „Niesprawiedliwe”

Zobacz także: Tajemnice ludzkiego mózgu. Mało kto wie, jakie kryje możliwości

W tym samym roku, w San Remo wydarzyła się także tragedia z udziałem Dalidy i Luigiego Tenco. Słynni wokaliści zaśpiewali wówczas w duecie hit „Ciao amore, ciao”. Choć występ piosenkarki spotkał się z ciepłym odbiorem, wokalista niezbyt dobrze sobie poradziła. Utwór odpadł na wczesnym etapie konkursu, plasując się na 12. miejscu.

Zrozpaczony Tenco opuścił imprezę i udał się do hotelowego pokoju. Następnie popełnił samobójstwo, gdyż nie zgadzał się z decyzją jury i publiczności festiwalu. „Mam nadzieję, że dzięki temu ktoś coś zrozumie”  napisał w pożegnalnym liście. Ciało muzyka odnalazła jego ukochana, Dalida. Chciała podzielić los Luigiego, zażywając dużą ilość środków nasennych. Artystka przez pięć dni była w śpiączce, jednak lekarzom udało się ją uratować.

Zobacz także: Bogusław Linda wypoczywa w Afryce. Fani są zachwyceni!

Czy pamiętasz występ Anny German na festiwalu w San Remo?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Zobacz więcej >