advert 0:
advert:
device 1:all
device 2:all
advert final:

To ostatni teledysk Felicjana Andrzejczaka. "Hołd dla naszej przyjaźni"

2 min. czytania
24.10.2024 15:11
Zareaguj Reakcja
"BezCzas" to tytuł najnowszej piosenki Joanny Dudkowskiej, która właśnie trafiła do sieci. W teledysku wziął udział sam Felicjan Andrzejczak.
|
fot. Felicjan Andrzejczak i Joanna Dudkiewicz / East News/ Wojciech Strozyk / Wikipedia Commons / Bieniecki Piotr

Joanna Dudkowska jest cenioną basistką i kompozytorką, która współpracowała z wieloma uznanymi muzykami. Wśród nich można wymienić artystów takich jak Dariusz Kozakiewicz, Wojciech Hoffman, Justyna Steczkowska czy Bobby "Mercy" Oliver.

 

Przez ostatnie dziewięć lat stworzyła wiele utworów razem z Felicjanem Andrzejczakiem. Muzyk i wykonawca hitów takich jak "Jolka, Jolka pamiętasz" i "Noc komety" zmarł we wrześniu tego roku. W związku z nadchodzącą premierą swojej nowej płyty, opublikowała teledysk do piosenki "BezCzas". To ostatnie nagranie z udziałem Andrzejczaka.

"Napisałam 'BezCzas' specjalnie z myślą o Felicjanie Andrzejczaku"

W wywiadzie udzielonym serwisowi Interia Muzyka basistka opowiedziała, czym kierowała się podczas pisania i komponowania piosenki. Dodała, że napisała go z myślą o Felicjanie Andrzejczaku.

Napisałam 'BezCzas' specjalnie z myślą o Felicjanie Andrzejczaku, ponieważ wiedziałam, że tylko on w idealny sposób zinterpretuje ten utwór. Jego przenikliwy, liryczny, docierający do najgłębszych zakamarków duszy słuchacza głos doskonale pasuje do rzeczy ważnych, fantastycznie podkreśla charakter i treść tej kompozycji. Dziś traktuję 'BezCzas' jako swoisty hołd dla naszej przyjaźni i pamięci o Felicjanie, jestem mu ogromnie wdzięczna za to, że zostawił na zawsze część siebie w mojej twórczości - tłumaczy Joanna Dudkowska.

Zobacz także: Krzysztof Kiersznowski żałował jednego. „Bywały miesiące naprawdę ciężkie”

Joanna Dudkowska o Andrzejczaku. "Jestem mu ogromnie wdzięczna"

Utwór powstał kilka lat temu, jednak został opublikowany dopiero teraz. Powstał w ruinach starej, kościańskiej cukrowni. Jest mroczny, a momentami wręcz surowy. Podobnie jak tekst ballady. Joanna Dudkowska określa go mianem "uniwersalnej piosenki o przemijaniu".

Nie tylko w kontekście czasu, czy starzenia się, ale też idei, myśli, emocji, które się w nas zmieniają. Utwór mówi też o wybaczaniu, można to odnieść zarówno do osobistych przeżyć, jak i do wybaczania ludzkich krzywd w szerszym, historycznym wymiarze - dodała w tym samym wywiadzie.

Oglądaj

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!