Termy w Polsce – gdzie najlepiej wypocząć i nabrać sił? [10 najlepszych miejsc] - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Termy w Polsce – gdzie najlepiej wypocząć i nabrać sił? [10 najlepszych miejsc]

Termy w Polsce – gdzie najlepiej wypocząć i nabrać sił? [10 najlepszych miejsc]

,

Najlepsze termy w Polsce: sprawdź, gdzie warto wyjechać aby się zrelaksować i zadbać o swoje zdrowie. Przedstawiamy 10 najlepszych basenów termalnych w naszym kraju.

Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, żeby cieszyć się dobroczynnymi właściwościami leczniczych wód – mamy ich mnóstwo w naszym kraju. Prezentujemy subiektywny przegląd 10 najlepszych ośrodków termalnych w Polsce.

Termy Bania w Białce Tatrzańskiej

Leżący nieopodal Zakopanego całoroczny aquapark oferuje odwiedzającym 14 basenów zewnętrznych i wewnętrznych w dwóch strefach: głośnej i cichej – dla gości spragnionych rozrywki lub spokoju, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Woda wydobywana jest z głębokości 2500 metrów i zawiera cenne minerały, takie jak siarczki, krzemionka, potas, wapń, magnez i żelazo. Dzięki wysokiej temperaturze, dochodzącej do 34-38°C minerały są łatwiej wchłaniane przez organizm. Do dyspozycji gości są również różnego rodzaju sauny oraz ruska bania czy grota solna.

Ceny: Dzieci do 13 lat – 45 zł, seniorzy – 55 zł, dorośli – 65 zł.

Termy Bukovina w Bukowinie

Tutejszy ośrodek dysponuje 20 basenami z wodą termalną, wydobywaną ze źródeł z północno-zachodniego zbocza Wysokiego Wierchu na głębokości 2600 metrów. Tamtejsze wody mają niski charakter zasadowy i są bogate w wapń, chlor, potas, siarkę i magnez, dzięki czemu pomagają złagodzić bóle mięśni i stawów oraz regulują gospodarkę hormonalną organizmu, przyspieszają przemianę materii i wspomagają rekonwalescencję po rozmaitych zabiegach i schorzeniach. W ośrodku do dyspozycji są różnego rodzaju sauny, takie jak: rzymska, śródziemnomorska, kwiatowa oraz góralska.

Ceny: Pakiety minutowe: Dorośli – 30 zł, Dzieci do 13 lat – 22 zł, Seniorzy powyżej 60 lat – 25 zł, Osoby niepełnosprawne (I grupa) – 25 zł, opiekun osoby niepełnosprawnej (I grupa) – 25 zł. Pakiety godzinowe na cały dzień: Dorośli – 99 zł, Dzieci do 13 lat – 76 zł, Seniorzy powyżej 60 lat – 79 zł, Osoby niepełnosprawne (I grupa) – 76 zł, opiekun osoby niepełnosprawnej (I grupa) – 76 zł.

Termy Cieplickie

Znajdujący się w Jeleniej Górze park wodny oferuje między innymi strefę SPA, kompleks basenów (w tym sportowy), zjeżdżalnie, brodziki dla dzieci oraz dwa baseny termalne, z których można korzystać przez cały rok, różne rodzaje saun, grotę śnieżną i gabinety do masażu. Tutejsze wody, czerpane z odwiertu na głębokości ponad 2000 metrów, mają najwyższą wśród wszystkich wód zdrojowych w Europie zawartość krzemionki. Wodę w basenach i jacuzzi utrzymuje się w temperaturze 27–36 °C.

Ceny: Dorośli – od 19 do 68 zł, w zależności od pory dnia; seniorzy powyżej 60 lat, młodzież szkolna powyżej 16 lat i studenci do 26. roku życia oraz osoby niepełnosprawne – od 17 do 55 zł, w zależności od pory dnia (dla opiekuna osoby z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym i znacznym wstęp jest bezpłatny).

Termy Chochołowskie

To największe termy nie tylko na Podhalu, ale też w całej Polsce. Oferuje odwiedzającym między innymi gejzery, sztuczną falę, hydromasaże, plażę z piaskiem, zjeżdżalnie, grotę solną, saunę czy basen sportowy. Woda wydobywana jest z głębokości 3600 metrów, zawiera wapń, siarkę, sód oraz magnez a jej temperatura w basenach wynosi około 32-36°C.

Ceny w sezonie: Bilet normalny, w zależności od godziny kosztuje od 59 do 99 zł; ulgowy (dzieci w wieku 3-16 lat): od 45 do 75 zł; dla seniorów 60+ oraz niepełnosprawnych (I grupa) i ich opiekunów: od 49 do 85 zł.

Gorący Potok

Jest to kompleks kilkunastu basenów zewnętrznych z naturalną wodą siarkową o temperaturze 34-40°C, co umożliwia relaksacyjne kąpiele nawet w zimne miesiące. Odwiedzający mogą korzystać z wielu atrakcji, takich jak między innymi: ścianka wspinaczkowa, gejzery, zjeżdżalnie, park linowy, fontanny, masaże wodne, sauny czy kąpiele borowinowe.

Ceny w sezonie – strefa basenowa: Bilet normalny – od 35 do 89 zł, dzieci do 18. roku życia – od 25 do 69 zł, seniorzy 60+ – od 29 do 75 zł, osoby niepełnosprawne (I grupa) wraz z opiekunem – od 29 do 75 z. Dzieci o wzroście do 100 cm wchodzą za darmo.

Zobacz też:

Termy Maltańskie

Położony nad brzegiem jeziora Maltańskiego aquapark jest jednym z największych tego typu obiektów w Polsce. Jest podzielony na dwie strefy – rekreacyjną (dla szukających spokoju) oraz sportową. Do dyspozycji gości są m.in.: basen olimpijski, geotermalny, dwa całoroczne zewnętrzne, sztuczna fala, brodziki dla dzieci, ścianka wspinaczkowa, 13 zjeżdżalni, tężnia solna, łaźnie parowe, sauny i SPA. Woda solankowa wydobywana jest z głębokości 1300 metrów i zawiera takie związki jak sód, potas, wapń, magnez, żelazo i chlorki.

Ceny: Bilet normalny – od 28 do 66 zł; ulgowy – od 22 do 56 zł; rodzinny (2 osoby dorosłe + dziecko lub 1 osoba dorosła + 2 dzieci) – od 57 do 139 zł.

Baseny Mineralne Solec-Zdrój

Tutejsze kąpielisko szczyci się najsilniejszą na świecie leczniczą wodą siarczkową. Pochodząca ze źródła „Malina” w Solcu-Zdroju solanka siarczkowo-bromkowo-jodkowo-borowa ma najwyższą na świecie zawartość aktywnych związków siarki – ok.900mg H2S/litr, dzięki czemu ma nie tylko właściwości relaksacyjne, ale też zdrowotne i dają ulgę osobom cierpiącym na rozmaite alergie i schorzenia skórne, dnę moczanową, nadciśnienie, miażdżycę, dolegliwości płucne czy różnego rodzaju zapalenia. Goście mogą korzystać z basenów, saun, strefy SPA i brodzika dla dzieci czy „mokrej” restauracji.

Cennik (strefa basenowa): Bilet normalny – od 25 do 80 zł, ulgowy/rodzinny/grupowy – od 22 do 75 zł, open – od 54 do 90 zł.

Tarnowskie Termy

Goście mogą korzystać z basenu termalno-solankowego, którego woda pochodzi z głębokości 1200 metrów i ma temperaturę przekraczającą 45°C. Jest to woda chlorkowo-sodowa, wykorzystywana w celach leczniczych. Kąpiel w takiej solance bardzo poprawia też samopoczucie. Innymi atrakcjami tego ośrodka są również między innymi: sauna, basen sportowy, multimedialna zjeżdżalnia, SPA czy klub fitness.

Ceny (strefa basenowa): Bilet normalny – od 23 do 56 zł, ulgowy – od 19 do 46 zł, dla seniorów (60+ kobiety i 65+ mężczyźni) – 10 zł bez limitu czasu.

Termy Uniejów

Podzielony na kąpieliska wewnętrzne i zewnętrzne kompleks oferuje moc atrakcji dla dorosłych i dzieci, takich jak: basen ze statkiem pirackim, zjeżdżalnią i ścianką wspinaczkową, baseny solankowo-uzdrowiskowe, tężnia solankowa, sauny, łaźnie, sanatorium, SPA czy komora śnieżna.

Cennik (strefa basenowa): Bilet normalny – od 24 do 52 zł, ulgowy – od 21 do 46 zł, dla osób niepełnosprawnych – od 17 do 38 zł. Dzieci do lat 7 wchodzą za darmo.

„Zdrój Wojciech”, Lądek-Zdrój

Uzdrowisko „Zdrój Wojciech” powstało już w 1680 roku nad samym gorącym źródłem. W 1880 roku zostało przebudowane w barokowym stylu. W tym pięknym obiekcie kuracjusze mogą korzystać z zabiegów wykonywanych leczniczą wodą siarczkowo – fluorkową. Do ich dyspozycji są kąpiele mineralne, borowinowe, perełkowe, natryski, masaże podwodne, hydromasaże czy kąpiele wirowe kończyn. W budynku znajduje się również Pijalnia Wód Mineralnych

Ceny przykładowych zabiegów wykonywanych leczniczą wodą termalną: od 15 zł m.in. za masaż uciskowy sekwencyjny, przez 20 zł za kąpiel siarczkowo-fluorkową, po 45 za masaż podwodny.

Szukasz chwili wytchnienia? Zrób sobie przerwę i włącz Radio Pogoda!

Uwaga! Dla wszystkich naszych Czytelników mamy coś naprawdę wyjątkowego. Przygotowaliśmy niezwykle ciekawe quizy z różnych kategorii. Największą niespodzianką jest to, że po rozwiązaniu quizu jest szansa na wygranie nawet 80 tys. złotych! Kliknij i sprawdź.

Najlepsze baseny termalne w Polsce

Co wyjątkowego jest w Termach Cieplickich?

Wody w Termach Cieplickich, czerpane z odwiertu na głębokości ponad 2000 metrów, mają najwyższą wśród wszystkich wód zdrojowych w Europie zawartość krzemionki.

Które termy są największe w Polsce?

Termy Chochołowskie są największe nie tylko na Podhalu, ale też w całej Polsce. Oferuje odwiedzającym między innymi gejzery, sztuczną falę, hydromasaże, plażę z piaskiem, zjeżdżalnie, grotę solną, saunę czy basen sportowy.

Co wyróżnia termy w Solcu-Zdroju?

Baseny Mineralne Solec-Zdrój są wyjątkowe: pochodząca ze źródła „Malina” w Solcu-Zdroju solanka siarczkowo-bromkowo-jodkowo-borowa ma najwyższą na świecie zawartość aktywnych związków siarki – ok.900mg H2S/litr

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >