Tego księdza pokochały miliony. „Ojciec Mateusz” trafił na ekrany 15 lat temu - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Tego księdza pokochały miliony. „Ojciec Mateusz” trafił na ekrany 15 lat temu

Tego księdza pokochały miliony. „Ojciec Mateusz” trafił na ekrany 15 lat temu

„Ojciec Mateusz” cieszy się wśród widzów Telewizji Polskiej niesłabnącą popularnością. Od chwili premiery serialu minęło już piętnaście lat. O czym opowiada produkcja i kto w niej występuje?

„Ojciec Mateusz” należy do grona najbardziej znanych i lubianych polskich seriali. Na antenie zadebiutował 11 listopada 2008 roku, czyli dokładnie 15 lat temu. Telewizja Polska wyemitowała jak dotąd blisko trzydzieści sezonów produkcji. Kolejne losy serialowych mieszkańców Sandomierza można śledzić w każdy czwartek o godzinie 20.35 w TVP1. Poszczególne odcinki są również dostępne w Internecie na platformie TVP VOD.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Fabuła serialu „Ojciec Mateusz”. O czym opowiada produkcja?

„Ojciec Mateusz” to serial kryminalny, którego głównym bohaterem jest tytułowy Mateusz Żmigrodzki – rzymskokatolicki ksiądz, pracujący jako proboszcz niewielkiej parafii w Sandomierzu. Dzięki swojej błyskotliwości i spostrzegawczości w każdym odcinku produkcji kapłan pomaga zaprzyjaźnionym policjantom rozwikłać kolejne zagadki, dotyczące dziejących się w okolicy przestępstw. Reżyserem serialu jest Andrzej Kostenko.

Zobacz także: Niespodziewany powrót w „M jak miłość”. Lubiana postać znów w serialu

Obsada serialu „Ojciec Mateusz”

Główną rolę w produkcji od pierwszych odcinków gra Artur Żmijewski. W policjantów, którym pomaga tytułowy ksiądz, wcielają się Piotr Polk, Michał Piela, Rafał Cieszyński i Artur Pontek. Dużym wsparciem dla proboszcza jest jego gospodyni, Natalia Borowik, którą gra Kinga Preis. Na telewizyjnych ekranach można oglądać także Hannę Śleszyńską, Sławomira Orzechowskiego, Aleksandrę Górską, Macieja Musiała, Eryka Lubosa i Edytę Olszówkę.

Zobacz także: Tak wygląda dom z “Rodziny zastępczej”. Został kupiony przez fanów

Serialowy świat przeniesiony do rzeczywistości

„Ojciec Mateusz” bez wątpienia należy do jednych z najbardziej lubianych polskich produkcji. Był wielokrotnie doceniany przez fanów – zdobył cztery Telekamery dla najlepszego serialu, w tym jedną Złotą. Jego fenomen przyczynił się również do promocji Sandomierza jako miasta wartego odwiedzenia.

Na największych miłośników „Ojca Mateusza” czeka tam wyjątkowe muzeum z gabinetem figur woskowych, w którym można zobaczyć wnętrza, zaaranżowane na wzór serialowej plebanii, kościoła, gabinetu biskupa czy znanego widzom komisariatu policji. Dla zwiedzających otwarto również sklep z pamiątkami.

Oglądasz serial „Ojciec Mateusz”?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >