Tak Andrzej Seweryn spędza wakacje. Nie ma chwili wytchnienia

MS
2 min. czytania
09.08.2023 12:46
Zareaguj Reakcja
Lato w pełni, większość z nas wyjeżdża na wczasy czy cieszy się słonecznymi dniami. Często leniuchujemy lub oddajemy się ulubionej rozrywce. Andrzej Seweryn zdradził ostatnio, w jaki sposób on spędza wakacje. Trzeba przyznać, że jest to dla niego bardzo aktywny czas.
|
fot. Andrzej Seweryn, Artur Szczepanski/REPORTER/East News

Życie aktorka nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Świetnym przykładem tego jest Andrzej Seweryn. Ciągła praca na planie, wyjazdy, spotkania mogą być wyczerpujące. Dlatego warto czasem skorzystać z możliwości wypoczynku. To jednak nie takie oczywiste. Andrzej Seweryn zdradził w jaki sposób on spędza wakacje.

 

Zobacz także: Historia piosenki „Na moście w Avignon”. Ewa Demarczyk zachwycała głosem

 

Andrzej Seweryn bez wytchnienia

Okazuje się, że Andrzej Seweryn w te wakacje bardzo dużo podróżuje po Polsce. Nie są to jednak wyjazdy w celach wypoczynku i rekreacji. Aktor ciągle pracuje i działa jednocześnie w wielu różnych projektach. W te wakacje zdążył już odwiedzić Łódź, Sopot, Gniewno, Sandomierz czy Kołobrzeg! A to wszystko związane wyłącznie ze sprawami zawodowymi.

Cały czas jestem na planie filmowym, w teatrze, na spotkaniach z ludźmi. [...] Jechałem do Łodzi [...]Tam odbywa się ważne dla mnie wydarzenie: festiwal sztuki aktorskiej Teatropolis, którego jestem dyrektorem artystycznym. Kilka dni później byłem już w Sopocie, żeby zasiąść przy jednym stole z pracownikami Biblioteki Sopockiej, Sopoteki. […] Czytaliśmy razem fragmenty "Ziemi obiecanej" Władysława Reymonta - mówił Seweryn w rozmowie z WP.

Na Kaszubach aktor spotkał się ze studentkami i studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Choczewa. W Sandomierzu wziął udział w Festiwalu Filmów i Spotkań NieZwykłych, który organizowany jest przez jego żonę od przeszło 20 lat. Natomiast w Kołobrzegu wziął udział w Debacie Senackiej. Andrzej Seweryn naprawdę nie może narzekać na brak zajęć.

 

Zobacz także: Ślub w „Pierwszej miłości”. Po uroczystości dojdzie do poważnego wypadku

 

Film oraz teatr

Nie samymi spotkaniami aktor żyje. Ten zawód to przede wszystkim odgrywanie najróżniejszych ról. W tym temacie Andrzej Seweryn również nie próżnuje. W Teatrze Starym w Lublinie zagrał swój monodram “Lear”. Natomiast w Darłowie zagrał w spektaklu “Niewygodni”, razem z aktorkami i aktorami z Teatru Polskiego. W najbliższym czasie Seweryn planuje też zagrać monodram “Wokół Szekspira”, który wystawi w Białej Podlaskiej.

 

Nie zaniedbuje też gry w produkcjach filmowych. Zbliżają się premiery aż czterech filmów, w których wystąpił Andrzej Seweryn: “Doppelganger. Sobowtór”, “Ukryta sieć”, “Kos” oraz “Irena’s vow”. Szczególnie interesująca jest ostatnia pozycja. Jest to kanadyjsko-polski film opowiadający o losach Ireny Gut, Polki, która uratowała grupę Żydów podczas wojny. Historia przedstawiona na ekranie została oparta na faktach. Aktor zakończył też zdjęcia do filmu “Sezony”. Nie ukrywał, że bardzo podobała mu się rola w tym filmie.

W lipcu zakończyłem w Toruniu zdjęcia do filmu "Sezony" w reżyserii Michała Grzybowskiego. Praca nad rolą dyrektora teatru sprawiła mi ogromną frajdę. […] Cieszę się, że mogę być potrzebny - powiedział Seweryn.

Zobacz także:  Jakie warzywa zasiać w sierpniu? Zbierzesz je jeszcze w tym roku

 

Wywiady z największymi gwiazdami usłyszysz codziennie o 22:00 w Radiu Pogoda.