Tajwan: 13 tys. zł kary za opuszczenie miejsca kwarantanny na 8 sekund - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Tajwan: 13 tys. zł kary za opuszczenie miejsca kwarantanny na 8 sekund

Tajwan: 13 tys. zł kary za opuszczenie miejsca kwarantanny na 8 sekund

Pracownika z Filipin ukarano na Tajwanie wysoką grzywną w wysokości 100 tys. dolarów tajwańskich (równowartość 13 tys. zł) za to, że na 8 sekund opuścił pokój, w którym odbywał kwarantannę.

Według tajwańskich mediów mężczyzna odbywał kwarantannę w Kaohsiung na Tajwanie. Władze tego miasta ukarały go grzywną w wysokości 100 tys. dolarów tajwańskich za to, że wyszedł na osiem sekund z pokoju, by zostawić na korytarzu coś dla kolegi, który odbywał kwarantannę w innym pokoju na tym samym piętrze. Zdarzenie nagrały kamery monitoringu.

Restrykcyjne przepisy na Tajwanie

Na Tajwanie obowiązują bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące kwarantanny związanej z pandemią koronawirusa. Od 19 marca obowiązuje zakaz wjazdu na Tajwan. Od 29 czerwca w szczególnych przypadkach można ubiegać się o specjalne zezwolenie wjazdowe. Wjeżdżając na Tajwan, trzeba przedstawić aktualne zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na koronawirusa oraz poddać się 14 dniowej kwarantannie domowej. Od 1 grudnia 2020 do 28 lutego 2021, wszystkie osoby przybywające lub przesiadające się na Tajwanie muszą przedstawić aktualny negatywny wynik testu na koronawirusa RT-PCR. Posługiwanie się fałszywym lub wadliwym dokumentem, a także odmowa okazania wyniku testu są zagrożone karą grzywny w wysokości od 10 000 NTD (ok. 1300 PLN) do 150 000 NTD ( ok. 20 tys. PLN).

Nawet milion NTD (140 tys. zł) za złamanie kwarantanny

Każda osoba przyjeżdżająca na Tajwan musi odbyć 14-dniową kwarantannę w domu, hotelu lub specjalnym ośrodku. Osoby, które naruszą wymogi dotyczące kwarantanny domowej podlegają karze grzywny w wysokości do 1 miliona NTD (ok. 140 tys. PLN).

Biorąc zatem bod uwagę wysokość kar grożących za złamanie kwarantanny, Filipińczyk został potraktowany przez władze Kaohsiung stosunkowo łagodnie.

Władze Tajwanu nie zgłosiły ani jednego przypadku lokalnego zakażenia koronawirusem od prawie ośmiu miesięcy. Wszystkie przypadki nowych zakażeń dotyczą osób przyjeżdżających z zagranicy.

Tajwan ma 716 przypadków COVID-19 od początku pandemii

W sumie od początku pandemii odnotowano na Tajwanie 716 przypadków zakażenia koronawirusem, a z powodu COVID-19 zmarło 7 osób. W ostatnim czasie nastąpił wzrost nowych przypadków koronawirusa, głównie wśród pracowników przybywających na wyspę z zagranicy. „Taipei Times” podaje, że wczoraj zgłoszono 22 nowe przypadki COVID-19 – u 20 pracowników z Indonezji i dwóch z Filipin.

Zobacz więcej >