Ta rola była dla niego stworzona! Jednak to nie Królikowski miał zagrać w "Ranczu" - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Ta rola była dla niego stworzona! Jednak to nie Królikowski miał zagrać w „Ranczu”

Ta rola była dla niego stworzona! Jednak to nie Królikowski miał zagrać w „Ranczu”

Ciężko wyobrazić sobie dziś serial „Ranczo”, z inną obsadą aktorską. Okazało się, że do roli Kusego, przygotowywał się pewien znany gwiazdor. Zrezygnował jednak z propozycji, a na miejsce sympatycznego artysty, wskoczył Paweł Królikowski.

Paweł Królikowski był wielką gwiazdą serialu „Ranczo”. Brawurowo wcielił się w rolę nieszczęśliwego artysty, który odnalazł ukojenie w ramionach Amerykanki. Po latach od emisji produkcji, agent gwiazd zdradził, że początkowo Kusego miał zagrać ktoś inny. Agent gwiazd, Jerzy Gudejko wyznał, że pierwotnie postać Kuby miał wykreować… Zbigniew Zamachowski!

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

To nie on miał zagrać Kusego. Obsada „Rancza” mogła wyglądać inaczej!

Paweł Królikowski długo czekał na swoją rolę życia. Podczas, gdy jego żona i brat, robili karierę, on pozostawał przez jakiś czas w ich cieniu. Wszystko zmieniła propozycja, którą otrzymał ze strony twórców serialu „Ranczo”.

Produkcja z miejsca podbiła serca polskich widzów, a także zapewniła aktorowi wielką sławę. Stała się wielkim hitem TVP i dziś chyba nikt nie wyobraża sobie, by obsada produkcji mogła wyglądać inaczej.

Po latach od emisji ostatniego odcinka serialu, okazało się, że losy zmarłego w 2020 roku aktora, mogły potoczyć się zupełnie inaczej. Co ciekawe, w postać męża pięknego Lucy, miał się początkowo wcielić… Zbigniew Zamachowski! Gwiazdor ostatecznie zrezygnował jednak z propozycji, co otworzyło furtkę do sławy Pawłowi Królikowskiemu.

Zobacz także: Jadwiga Barańska ma poważne problemy ze wzrokiem. „Stan obu oczu jest dramatyczny”

Jerzy Gudejko jest współwłaścicielem agencji, która reprezentuje interesy artystów. Agent gwiazd, zdradził niedawno, jak obsadzano główne role w hicie TVP. Co ciekawe, w roli malarza, widziano początkowo gwiazdora „Ogniem i mieczem”. Paweł Królikowski był drugim typem twórców serialu.

Prawdę mówiąc o tym, że kariera Pawła rozkwitła, zadecydował przypadek. Gdyby nie to, że Zbyszek Zamachowski zrezygnował z „Rancza”, mogłoby być różnie. Gdy tylko dowiedziałem się, że poszukiwany jest ktoś inny, kto zagra Kusego, wiedziałem, że muszę zrobić wszystko, by Paweł dostał tę rolę – wyznał agent w rozmowie z Onetem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo…

Paweł Królikowski zdobył uznanie Andrzeja Wajdy. Reżyser bardzo go cenił

„Ranczo” było emitowane na antenie TVP1 od 5 marca 2006 do 24 maja 2009 roku. Następnie powróciło na ekrany 6 marca 2011 roku. Mogliśmy śledzić perypetie sympatycznych bohaterów do 27 listopada 2016 roku. Produkcja opowiadała o losach mieszkańców, niewielkiej i fikcyjnej miejscowości Wilkowyje.

W serialu wiedli prym bliźniacy – wójt i pleban. Pierwszy z nich rządził gminą, a drugi Kościołem. Co ciekawe, w rzeczywistości sceny „Rancza” kręcono w miejscowości Jeruzal, ale także w Latowiczu i Sokulach.

Zobacz także: To on stał za karierą Krzysztofa Krawczyka. Andrzej Kosmala miał duży wpływ na gwiazdora

Co ciekawe, kunszt aktorski Pawła Królikowskiego docenił sam Andrzej Wajda! Wielu może dziwić, że nigdy nie zaproponował mu jednak roli w swoich filmach. Okazało się, że nie nie miał dla niego odpowiedniej propozycji.

Kiedyś zaproszono mnie na spotkanie z młodymi reżyserami do szkoły mistrzowskiej Andrzeja Wajdy. Ktoś zapytał mnie, czy wielu jest dobrych aktorów, którzy nie są znani. Odpowiedziałem, że tak, na przykład Paweł Królikowski. Na to Wajda, bo spotkanie było w ramach jego wykładu, powiedział: „Zgadzam się. Mam notes, w którym zapisuję aktorów i artystów. On jest w tej drugiej grupie”. Zdziwiłem się, bo wiedziałem, że Paweł u niego nigdy nie zagrał. Zapytałem, kogo częściej angażuje do swoich filmów. On wtedy przyznał: „Artyście wszystkiego nie zaproponuję”. A więc znał Pawła i cenił, a mimo to nie miał dla niego odpowiedniej propozycji – wyjawił po latach Jerzy Gudejko.

Czy uważacie, że Zbigniew Zamachowski lepiej sprawdziłby się w roli Kusego w produkcji „Ranczo”? Czy Paweł Królikowski nie miał sobie równych w tej kreacji?

Zobacz także: Zachwycił widzów „The Voice Senior”. Jurorzy byli innego zdania

Czy oglądałeś/aś serial 'Ranczo'?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Zobacz więcej >