Rosną szanse „Szarlatana” Agnieszki Holland na Oscara - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Rosną szanse „Szarlatana” Agnieszki Holland na Oscara

Rosną szanse „Szarlatana” Agnieszki Holland na Oscara

,

Amerykański dystrybutor Strand Releasing nabył wszystkie północnoamerykańskie prawa do „Szarlatana” Agnieszki Holland, nowej prezydentki Europejskiej Akademii Filmowej.

Dopiero co dowiedzieliśmy się, że Agnieszka Holland zastąpi Wima Wendersa na stanowisku prezydenta Europejskiej Akademii Filmowej, a tu kolejna dobra wiadomość dla wspaniałej polskiej reżyserki. Jej nominowany do Oscara obraz „Szarlatan” będzie rozpowszechniany w Stanach Zjednoczonych przez amerykańskiego dystrybutora. Dzięki temu film będzie miał szanse trafić do większej liczby widzów.

„Szarlatan” Agnieszki Holland miał swoją światową premierę w ramach pokazów specjalnych na 70. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, gdzie uznano go za jeden z najlepszych tytułów festiwalu. Obraz reprezentuje Czechy w wyścigu po Oscara dla najlepszego międzynarodowego filmu fabularnego.

Oficjalny trailer „Szarlatana” Agnieszki Holland. Źródło: Youyube.com

„Szarlatan” jest oparty na prawdziwej historii czeskiego uzdrowiciela Jana Mikoláška, który swoje życie poświęcił leczeniu chorych roślinami leczniczymi. Holland opisuje „Szarlatana” jako opowieść o „moralnym upadku Mikoláška i jego nieustannej walce z mrokiem w sobie”.

– Cieszymy się, że możemy reprezentować ten film w ceremonii rozdania Oscarów. Agnieszkę Holland od dawna uważamy za jeden z największych talentów reżyserskich na świecie i jesteśmy dumni, że możemy z nią pracować – powiedział Jon Gerrans z Strand Releasing, który negocjował umowę z berlińskim dystrybutorem Films Boutique, od którego kupił prawa do filmu.

Przedstawiciele Strand Releasing uważają, że „Szarlatan” Agnieszki Holland ma duży potencjał w Stanach Zjednoczonych ze względu na jego tematykę. Także producenci filmu mają nadzieję, że dzięki dystrybucji Strand Releasing „Szarlatan” ma szansę przyciągnąć szerszą widownię w Stanach Zjednoczonych, w tym młodszych widzów.

Filmy Agnieszki Holland były już nominowane do Oscara dla filmu nieanglojęzycznego:

„Gorzkie żniwa” w 1985 roku, „Europa, Europa” w 1990 roku oraz „W ciemności” w 2011 roku.

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >