Szansa na Sukces była jej furtką do kariery. Co porabia Georgina Tarasiuk? - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Szansa na Sukces była jej furtką do kariery. Co porabia Georgina Tarasiuk?

Szansa na Sukces była jej furtką do kariery. Co porabia Georgina Tarasiuk?

14 września, Georgina Tarasiuk świętowała swoje 35 urodziny. Z tej okazji przypominamy archiwalny występ artystki w programie „Szansa na sukces”. Zaśpiewała wówczas piosenkę „Dłoń” z repertuaru Natalii Kukulskiej. Jesteście ciekawi, jak po latach wygląda ta dojrzała już wokalistka?

,

Georgina Tarasiuk zachwyciła widzów swoim występem z 1999 roku. Wygrała wówczas jeden z odcinków „Szansy na sukces” z gościnnym udziałem Natalii Kukulskiej. 11-latka w brawurowy sposób zaśpiewała wyjątkowo trudny utwór – „Dłoń”. 14 września Georgina Tarasiuk skończyła 35 lat. Jak potoczyło się jej życie i jak obecnie wygląda artystka?

Zobacz także: Halina Frąckowiak z wielkim wyróżnieniem. Dołączyła do zacnego grona

„Szansa na sukces” okazała się przepustką do kariery

Format „Szansa na sukces” z frontmanem Wojciechem Mannem w roli prowadzącego, zniknął z anteny TVP2 w 2012 roku. W programie zadebiutowało kilka znanych dziś gwiazd. Wśród nich znalazły się takie nazwiska jak: Kasia Stankiewicz, Ewa Farna, Anna Wyszkoni, Justyna Steczkowska, Tatiana Okupnik, Margaret, Anna Świątczak, Kasia Cerekwicka, Tomek Makowiecki, Dominika Gawęda, Michał Kwiatkowski, a także Georgina Tarasiuk. Ostatnia z nich zasłynęła jako jedna z najmłodszych i najzdolniejszych uczestniczek programu. Jury nie kryło zachwytu nad jej głosem i szybko podjęło decyzję, aby obsadzić ją na najwyższym stopniu podium.

„Szansa na sukces” na pewno ukształtowała mnie w oczach ludzi. To ma pozytywne i negatywne strony. Do tej pory, jak ktoś usłyszy moje imię (które nie jest takie popularne), pyta mnie, czy to ja śpiewałam w „Szansie” ileś tam lat temu. Dla mnie to bardzo miłe i zaskakujące – podsumowała po latach w programie Łukasza Jakóbiaka.

Zobacz także: “Znachor” to prawdziwy fenomen. Kochają go miliony Polaków

Po występie w „Szansie na sukces”, czternastoletnia wówczas piosenkarka wydała swoją pierwszą płytę – „Georgina”. Album promował między innymi utwór „Niedorosła miłość”. Georgina Tarasiuk występowała również jako gość na koncertach Natalii Kukulskiej. Śpiewała u boku takich sław jak Violetta Villas, czy argentyńskiego tenora Jose Cury. Supportowała także koncert Garou. W 2003 roku, chciała wystąpić na Konkursie Piosenki Eurowizji z utworem „Pierwszy raz„. Została jednak zdyskwalifikowana, ponieważ nie spełniała kryterium wiekowego. Nie miała wówczas skończonych 16 lat. Wokalistka może się również pochwalić współpracą ze znanym, polskim kompozytorem – Piotrem Rubikiem. Była solistką w jego oratorium. W 2008 roku została zaproszona do projektu Balkanika.

W 2018 roku wraz ze swoim partnerem – Piotrem Lewańczykiem, Georgina założyła zespół „Blauka”. Łączy on sobą elementy różnych awangardowych gatunków muzycznych.

Zobacz także: Janusz Rewiński mógł zagrać Ferdynanda Kiepskiego. Ostatnio żyje z dala od blichtru

„2 bajki” kością niezgody Georginy Tarasiuk i Tomasza Luberta

Niewielu wie, że Tarasiuk miała niegdyś spór z liderem grupy Virgin – Tomaszem Lubertem. Powodem była piosenka „2 Bajki”, która znalazła się na trzecim albumie jego zespołu. Utwór zaśpiewany przez Dodę okazał się wielkim hitem i przez długi czas znajdował się na listach przebojów. Okazało się jednak, że pierwszą wykonawczynią tej piosenki była właśnie Georgina. Artystka wydała wówczas oświadczenie, że już rok wcześniej nagrała wokal do tej piosenki. Utwór miał jednak nazwę „Before the Spring Comes” i był anglojęzycznym odpowiednikiem „Dwóch bajek”.

Nagrałem ten utwór w formie demo z dwiema różnymi wokalistkami, jedną z nich była właśnie Georgina Tarasiuk. Nie będąc jednak zadowolony z poziomu artystycznego wykonania żadnej z tych artystek, postanowiłem przeznaczyć tę kompozycję na trzeci album Virgin. Doda gwarantowała bowiem najlepszy efekt końcowy [sic!], który w istocie został osiągnięty. Georgina Tarasiuk bezpodstawnie więc twierdzi, że utwór był przeznaczony na jej solową płytę, ona była tylko wykonawczynią wersji demo, która nigdy nie miała trafić na jej album. Natomiast opublikowanie tej wersji na stronie internetowej jest prawdziwie nieuczciwym zagraniem, a wręcz działaniem niezgodnym z prawem. Nie tędy droga do wielkiej kariery, droga Georgino… – miał ją wówczas pouczyć Tomasz Lubert.

Zobacz także: Jaki powinien być gracz „Jednego z dziesięciu”? Tadeusz Sznuk odpowiada

Zobacz także: Natalia Kukulska uhonorowała pamięć ojca. Jarosław Kukulski zmarł 13 lat temu

Chcesz poznać historie z życia gwiazd? Włącz Radio Pogoda codziennie o 22:00 i słuchaj wywiadów z największymi gwiazdami kina i muzyki!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >