Stan Borys w Radiu Pogoda. Jak się czuje wybitny artysta? [TYLKO U NAS] - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Stan Borys w Radiu Pogoda. Jak się czuje wybitny artysta? [TYLKO U NAS]

Stan Borys w Radiu Pogoda. Jak się czuje wybitny artysta? [TYLKO U NAS]

Stan Borys to piosenkarz, kompozytor i aktor. Jego utwór “Jaskółka uwięziona”, otrzymał nagrodę dziennikarzy na 11. KFPP w Opolu w 1973 roku. Dwa lata później wyjechał do USA. Nie zapomniał jednak o swoich polskich fanach. Jak teraz wygląda jego życie?

,

Stan Borys rozpoczął swoja karierę w 1958. Występował w rzeszowskich teatrach. W 1965 roku założył zespół Blackout, a już 4 lata później zaczął występować solo. Do jego najpopularniejszych utworów należą: “Jaskółka uwięziona”, “Spacer dziką plażą”, czy “Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma”, który zaśpiewał z Marylą Rodowicz. 

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Gra na skrzypcach i śpiewa. W młodości występował w chórze w szkole muzycznej. Nie przypuszczał, że swoją przyszłość zwiąże z muzyką, która do tej pory była jego pasją. Nie było to jednak jego jedyne hobby. Zakochał się w poezji i wkrótce sam zaczął pisać.

W lutym 2019 przeszedł rozległy udar mózgu, w wyniku którego miał sparaliżowaną lewą stronę ciała. Poezja była dla niego terapeutyczna i pomocna w trakcie powrotu do pełni sprawności.  

Zobacz także:  Tak naprawdę nazywa się Stan Borys. To dlatego zmienił nazwisko

Podczas Wieczoru autorskiego, w rozmowie z Moniką Tarką, Stan Borys opowiedział więcej o rekonwalescencji, życiu w Polsce i USA i swojej miłości do psów. Zapraszamy do odsłuchania rozmowy poniżej: 

Zobacz także: Artysta renesansu, dał światu „Jaskółkę uwięzioną”. Stan Borys ma 82. urodziny

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! Wywiady z największymi gwiazdami usłyszysz codziennie o 22:00 w Radiu Pogoda.

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >