Wiecznie nie możesz z niczym zdążyć na czas i myślisz, że coś z Tobą jest nie tak? Nie martw się, naukowcy mają dobre wieści dla spóźnialskich.
Badania naukowe prowadzone niezależnie w kilku miejscach dowodzą, że spóźnialscy mają kilka innych, wcale nie negatywnych cech. Oto one:
Spóźnialscy to optymiści
Jak dowodzi Diana DeLonzor, spóźnianie się wynika z wrodzonego optymizmu. Spóźnialski po prostu wierzy, że wychodząc z domu w ostatniej chwili zdąży na autobus, że po pracy zrobi zdąży odebrać dzieci z przedszkola i zrobi zakupy przed 18:00, i że wyrobi się z niemożliwym do zrealizowania terminem. Co więcej, tego optymizmu nie zmniejszają w ogóle porażki, czyli spóźnienia. Naukowcy z Harvardu dowiedli, że optymiści są zdrowsi, dłużej żyją i częściej osiągają w życiu sukces. Badacze wzięli pod lupę sprzedawców – okazało się, że ci z optymistycznym podejściem sprzedają dużo więcej produktów niż inni. Optymiści również bardziej dbają o swoje zdrowie, więc ich średnia życia jest dłuższa o kilka lat.
Spóźnialscy perfekcjoniści
Niektóre osoby się spóźniają, bo są perfekcyjne. Nie wyjdą z domu zanim nie zrobią porządku, nie wyjmą naczyń ze zmywarki i nie zetrą kurzu. I choć bywa to cechą dość uciążliwą, to przekłada się na wyniki w pracy. Taki „spóźnialski” jest idealnym pracownikiem i będzie szybko awansował, gdyż zadba o szczegóły każdego powierzonego mu projektu. Warto mieć go w swojej drużynie.
Pasja spóźniania
Często w anegdotach słyszymy o pisarzach czy naukowcach, którzy często się spóźniali. Wynika to z tego, że potrafią oddać się czemuś bez reszty zatracając poczucie czasu. Pasja zwycięża w walce ze wszystkim, również z czasem. Tacy ludzie, choć są spóźnialscy nie są drobiazgowi i potrafią skupić się na swojej pasji, co przynosi wymierne efekty.
ZOBACZ TEŻ:
Dodaj komentarz