Jak zaczęła się jej popularność? Co uważa za swój największy sukces? Co zawdzięcza wychowaniu na Podlasiu i czego z okazji Wielkanocy życzy słuchaczom Radia Pogoda?! Gościem Ani Stachowskiej i Radia Pogoda w programie „Wielkanocna Sława” była wokalistka Sława Przybylska.
„Nie wiem ile mam lat. Żyję chwilą!
– Sława Przybylska w Radiu Pogoda
Cała rozmowa do odsłuchania tutaj:
Sława Przybylska największe sukcesy odnosiła, śpiewając ballady romantyczne. Jest absolwentką Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych w Warszawie, a w 1954 roku ukończyła handel zagraniczny w Szkole Głównej Służby Zagranicznej. Udzielała się artystycznie już w czasie studiów w Warszawie. Założyła tercet żeński Syrenki, a debiutowała jako solistka w Studenckim Teatrze Satyryków (STS-ie). Jako piosenkarka współpracowała też z kabaretem klubu studenckiego Stodoła. W 1957 r. Sława Przybylska odniosła pierwszy wielki sukces, zdobywając I miejsce w ogólnopolskim konkursie Polskiego Radia. Uczyła się śpiewu u prof. Wandy Wermińskiej, a w 1958 roku została słuchaczką Studium Estradowego Polskiego Radia, w którym uczyła się interpretacji piosenki m.in. pod kierunkiem Jerzego Abratowskiego i Aleksandra Bardiniego.
Rozgłos zdobyła w 1958 r. piosenką „Pamiętasz, była jesień” w filmie Wojciecha Hasa „Pożegnania”. W 1960 wystąpiła w filmach „Zezowate szczęście” Andrzeja Munka, śpiewając piosenkę Kriegsgefangenenpost, oraz „Niewinni czarodzieje” Andrzeja Wajdy. Zaśpiewała także „Czerwone maki na Monte Casino” w filmie „Popiół i diament” Andrzej Wajdy.
Sprawdź także:
Zobacz nasze wideo: