Sklepy w galeriach handlowych otwarte od soboty - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Sklepy w galeriach handlowych otwarte od soboty

Sklepy w galeriach handlowych otwarte od soboty

Od soboty 28 listopada rząd przywraca działanie sklepów oraz punktów usługowych w galeriach i parkach handlowych. Będzie jednak obowiązywał ścisły reżim sanitarny. Zamknięte pozostaną sale zabaw.

Sklepy i punkty usługowe w galeriach handlowych zostaną otwarte w sobotę, ale w ścisłym reżimie sanitarnym. Wyjątek stanowią sale zabaw dla dzieci – sale zabaw nadal pozostaną zamknięte.

W sklepach, galeriach handlowych i placówkach pocztowych będzie obowiązywał limit osób:

  • 1 osoba na 10 mkw. w obiektach nie większych niż 100 mkw.,
  • 1 osoba na 15 mkw. w obiektach większych niż 100 mkw.

Lokale i punkty gastronomiczne nadal mogą działać wyłącznie na wynos lub z dostawą do domu.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne funkcjonują w reżimie sanitarnym, czyli co najmniej 1,5 m odległości między stanowiskami oraz nie więcej niż 1 osoba na 1 stanowisko obsługi z wyjątkiem obsługi.

Nadal będą obwiązywać godziny dla seniora – od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-12.00 zakupy mogą robić tylko osoby po 60. roku życia. Godziny dla seniora nie będą obowiązywały tylko w Wigilię, czyli 24 grudnia, ponieważ zwyczajowo skrócony jest czas pracy sklepów tego dnia.

Nadal obowiązuje zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.

W czwartek w Dzienniku Ustaw ukazało się odpowiednie rozporządzenie Rady Ministrów tej sprawie, które wejdzie w życie w sobotę.

Sklepy meblowe i IKEA otwarte od soboty

IKEA wystosowała już komunikat, że od soboty jej sklepy będą otwarte:

„Od soboty, 28 listopada br. sklepy IKEA zostaną otwarte dla klientów. Ponowne uruchomienie sprzedaży stacjonarnej jest możliwe dzięki decyzji rządu, która otwiera także inne gałęzie handlu, przy utrzymaniu dotychczasowych zasad bezpieczeństwa”.

W sklepach IKEA będą zapewnione stanowiska do dezynfekcji rąk, a najczęściej dotykane przez klientów miejsca oraz powierzchnie wspólne mają być dezynfekowane co najmniej raz na godzinę. W każdym sklepie będą też osoby, które mają odpowiadać za egzekwowanie przestrzegania zasad sanitarnych przez klientów, czyli Dystans, Dezynfekcja, Maseczka. Tak jak wszystkie lokale gastronomiczne, restauracje w sklepach IKEA, ale w dalszym ciągu będzie można kupować dania na wynos.

Swoje sklepy od soboty ma także otworzyć sieć Agata Meble. Firma zapewnia, że „w trosce o bezpieczeństwo klientów we wszystkich punktach sprzedaży sieci obowiązywać będą najwyższe standardy sanitarne”.

Tagi

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >