„Akacjowa 38” odcinek 8, 9, 10
Strona główna » „Akacjowa 38” odcinek 8, 9, 10 – streszczenie

„Akacjowa 38” odcinek 8, 9, 10 – streszczenie

„Akacjowa 38” zastąpiła na antenie TVP2 ukochaną produkcję widzów Dwójki „Zranione ptaki”. Sprawdź, co wydarzy się w najnowszych odcinkach serialu.

Serial „Akacjowa 38” dotarł do nas z Hiszpanii. Co ciekawe twórcy mocno inspirowali się hiszpańską literaturą. Serial zawdzięcza swoją fabułę m.in. takim pisarzom jak Benito Perez Galdos, autor wielu powieści utrzymanych w nurcie realizmu, czy Vicente Blasco Ibáñez, otwarcie krytykującego wyzysk klas robotniczych.

Natomiast akcja serialu „Akacjowa 38” rozgrywa się w na tytułowej ulicy, a dokładniej w kamienicy znajdującej się pod tym adresem. Widzowie przeniosą się do Madrytu z początku XX wieku. Poznają skomplikowane perypetie zamożnej rodziny, która splata się z losami ludzi z niższych klas społecznych, m.in. służby.

„Akacjowa 38” odcinek 8 – streszczenie (18.01.23)

Carlota dochodzi do zdrowia w szpitalu. Wizytę dziewczynce składa Cayetana. W szpitalu zjawia się również Celia, która pragnie przebadać się ginekologicznie. Niestety lekarze nie dają kobie złudzeń. Celia jest zrozpaczona… Tymczasem doktor Espinosa usiłuje namówić ojca Catloty – Germana – by został jego wspólnikiem. Natomiast Justo zaczyna powoli odzyskiwać pamięć.

Odcinek 9 – streszczenie (19.01.23)

Celia jest całkowicie przybita po rozmowie z lekarzem. Tymczasem Ramon zdołał odnaleźć Trini. Stara się przekonać, aby wróciła do domu, jednak kobieta uparcie odmawia. Fabiana staje w obronie Carloty, wskutek czego zostaje zwolniona. Tymczasem doktor Espinosa składa wizytę Manueli i proponuje jej coś, co przyniesie jej znaczną kwotę pieniędzy – w jeden wieczór zarobi o wiele więcej, niż w ciągu całego miesiąca pracy…

„Akacjowa 38” odcinek 10 – streszczenie (20.01.23)

Manuela chce zebrać pieniądze, aby móc pojechać do klasztoru i odzyskać swoją córeczkę. Zwraca się o pomoc do matki, ale ta odmawia. Tymczasem Pablo jest pod ogromnym urokiem Leonor, która uczy go czytać. Cayetana pozbywa się starej służącej i wybiera sobie nową. Zatrudnia taką, która bez problemu znęca się nad jej córką. Tymczasem Trini bardzo tęskni za mężem. Okazuje się, że jemu również jej brakuje. Córka przynosi Ramonowi list rzekomo od jego ukochanej, który jednak sama napisała. Celia zaczyna czuć się coraz gorzej, o czym jednak nie mówi małżonkowi. Martwi się, że jej ukochany opuści ją, ponieważ nie może mieć dzieci…

Zobacz też:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >