Sergi Mingote nie żyje. Tragiczny wypadek pod K2 - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Sergi Mingote nie żyje. Tragiczny wypadek pod K2

Sergi Mingote nie żyje. Tragiczny wypadek pod K2

Hiszpański wspinacz Sergi Minote spadł z dużej wysokości podczas schodzenia do bazy pod K2. Odniósł poważne obrażenia i nie udało się go uratować.

Wieść o śmierci Hiszpana podano krótko po tym, jak świat dowiedział się o zakończonej sukcesem misji Nepalczyków. Dziesięcioosobowa grupa Szerpów po raz pierwszy zdobyła szczyt K2 zimą.

Również Sergi Mingote brał udział we wspinaczce na szczyt K2 w sezonie zimowym. Ten urodzony w 1971 roku Hiszpan był kierownikiem sportowym komercyjnej wyprawy Seven Summit Treks. Wypadek przydarzył mu się podczas schodzenia z obozu C1 do bazy pod K2, spadł wtedy ze szlaku. Wieść o wypadku i śmierci wspinacza przekazał na Facebooku Nepalczyk Chhang Dawa Sherpa, uczestnik ekspedycji Seven Summit Treks.

https://www.facebook.com/14dawa/posts/1767056326805524

Nepalczyk poinformował również, że w akcji ratunkowej uczestniczyli Alex Gavan, Tamara Lunger oraz dwójka Polaków, Magdalena Gorzkowska i Oswald Rodrigo Pereira. O wypadku dowiedzieli się, śledząc pozycję GPS hiszpańskiego wspinacza, wskazywała na duży upadek. Niestety Hiszpana nie udało się uratować.

Magdalena Gorzkowska, członkini ekspedycji Seven Summit Treks na K2, odniosła się do śmierci wspinacza na Twitterze. Napisała o ciszy, smutku i przygnębieniu, które panują w bazie.

Sergi Mingote we wrześniu 2019 roku rozpoczął starania, by w ciągu 1000 dni zdobyć wszystkie czternaście ośmiotysięczników. Udało mu się stanąć na szczytach siedmiu z nich (w tym K2).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >