„Rolnicy. Podlasie”: sezon 4 odc 47 – streszczenie - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » „Rolnicy. Podlasie”: sezon 4 odc 47 – streszczenie

„Rolnicy. Podlasie”: sezon 4 odc 47 – streszczenie

Dowiedz się, co działo się w najnowszym odcinku programu „Rolnicy. Podlasie”. Przybliżamy losy bohaterów serii opowiadającej o codziennym życiu rolników oraz przedstawiamy sylwetki bohaterów programu.

„Rolnicy. Podlasie”: sezon 4 odcinek 47 – streszczenie

Praca rolnika nie zawsze pachnie fiołkami, o czym mogli się przekonać Gienek i Jastrząb, których Andrzej poprosił o oczyszczenie rozrzutnika obornika. Praca jest ciężka, więc Gienek wpadł na pomysł, żeby do rozrzutnika napchać siana i podpalić, co ma ułatwić oczyszczenie maszyny. W pracy pomagają im znajomi z Moniek – Darek i Artur. Kiedy już praca będzie skończona, mężczyźni urządzają sobie zawody w rzucani widłami do bel siana. Okazuje się, że nie tak łatwo wbić widły – w tym przypadku liczy się technika. Z kolei w Laszkach Emilia i Karol przygotowują kozie sery do wędzenia. Następnie wymieniają uparcie trzymający się filtr w traktorze, a potem przewożą młodego barana do stada owiec, mając nadzieję, że dzięki temu na wiosnę stadko się powiększy. W Pokaniewie trwa koszenie kukurydzy oraz ubijanie kiszonki, w czym Tomkowi pomagają bracia przyjeżdżający specjalnie w tym celu. Dla pracujących w polu Monika, wraz z córeczką przygotowuje rosół z zebranych z własnego ogródka warzyw.

„Rolnicy. Podlasie” – godziny emisji, gdzie oglądać?

Program emitowany jest na antenie Focus TV w każdą niedzielę o godz. 20:15. Również w niedziele, przed odcinkiem premierowym powtarzane są poprzednie dwa odcinki – od godz. 18:15. Ponadto powtórki emitowane są codziennie o godz. 23:00. Program emitowany jest również w telewizji Nowa, od poniedziałku do piątku o godz. 16:15 oraz w Polsacie w soboty o 14:40. Wszystkie odcinki dostępne są również w serwisie Polsat Go.

Rolnicy z Podlasia

Ten rolniczy reality show to produkcja własna telewizji Focus TV. Opowiada o blaskach i cieniach życia rolników na Podlasiu. Możemy śledzić ich codzienne życie i pracę oraz towarzyszyć im w ważnych rodzinnych momentach. Poznajemy tajniki opieki nad zwierzętami oraz bogactwo kulturowe tego pięknego regionu Polski, w którym krzyżują się kultury Wschodu i Zachodu. Program ma wielu bohaterów – poniżej prezentujemy sylwetki niektórych z nich:

  • Andrzej i Gienek Plutycz – Gienek to prawdziwy rolnik starej daty, kochający swoje zwierzęta i uwielbiający przebywać na łonie natury. Wraz z synem Andrzejem prowadzą wspólnie gospodarstwo i choć nie mają wiele, to ciężką, codzienną pracą starają się zapewnić sobie byt. Andrzej wciąż szuka wybranki i z myślą o przyszłej partnerce stara się modernizować swój dom, w miarę możliwości i pomimo twardych rynkowych realiów.
  • Sławek vel „Jastrząb” – najlepszy przyjaciel Gienka, któremu często pomaga w pracach na gospodarstwie i towarzyszy w wypoczynku. Jastrząb kocha zwierzęta, wieś i przyrodę, mimo że pochodzi z miasta, co Gienek często żartem mu wypomina. Celnie i ze swadą komentuje rzeczywistość, do każdego podchodzi z szacunkiem i godnością.
  • Waldek – konstruktor, mechanik i lokalna „złota rączka” – wszystko potrafi naprawić, nieważne czy to błotnik traktora, pęknięta szyba, wygięta oś czy ściana stodoły wymagająca wzmocnienia. Pilnuje, by praca została wykonana porządnie, a nie na chybcika, dzieląc się z innymi swoją bogatą wiedzą. Chętnie pomaga przyjaciołom w rozwiązywaniu wszelkich problemów.
  • Emilia z Laszek – kocha zwierzęta i uwielbia się nimi zajmować. Potrafi okiełznać stado kóz, zająć się krowami i końmi oraz zadbać o króliki i psy, jednocześnie godząc wymagania szefowej gospodarstwa oraz opiekunki swojej babci z obowiązkami sołtysa wsi. Jej miłość do zwierząt jest niezwykle eklektyczna: trzyma w domu między innymi ogromne, egzotyczne pająki.
  • Monika i Tomek z Pokaniewa – prowadzą duże i nowoczesne gospodarstwo, które cały czas rozbudowują, a mimo to znajdują czas by cieszyć się sobą i trójką swoich dzieci. Ich piękne krowy często biorą udział w pokazach i sesjach fotograficznych.
  • Agnieszka i Jarek z Bronowa – bardzo sympatyczna para, która cały czas z humorem komentuje rzeczywistość i dogryza sobie nawzajem, sypiąc żartami jak zbożem. Kochają konie i dzięki wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie znają tajniki ich hodowli.
  • Maciek z Kundzicz – twardziel, który nie kryje się z miłością do zwierząt. W obronie swoich krów szkockiej rasy Highland Cattle potrafi samotnie stawić czoła wilkom, które przegania kamieniami. Ma osła, który przez swój narowisty charakter zyskał imię Terror. Maciek kocha wolność, wieś i zwierzęta, więc nie wyobraża sobie życia w mieście.

Szukasz chwili wytchnienia? Zrób sobie przerwę i włącz Radio Pogoda!

Zobacz też:

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >