Quiz. Tylko mistrz dopasuje rzekę do miasta! Wstyd nie zdobyć minimum 9/15! - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Quiz. Tylko mistrz dopasuje rzekę do miasta! Wstyd nie zdobyć minimum 9/15!

Quiz. Tylko mistrz dopasuje rzekę do miasta! Wstyd nie zdobyć minimum 9/15!

Quiz geograficzny, który sprawdzi twoją wiedzę na temat rzek! Odpowiedz na 15 pytań i zostań mistrzem! Dopasuj rzekę do miasta. Quiz o wodach z całego świata.

Quiz geograficzny, w którym pytamy o rzeki Polski i świata. Czy wiesz, co przepływa przez słynne miasta? Jeśli wykułeś to na geografii, ten quiz będzie dla ciebie banalny! Wisła, Warta czy Odra to nie wszystko. Gdzie płynie Sekwana, Douro lub Nil?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Czym jest rzeka? To naturalny, powierzchniowy ciek. Płynie w wyżłobionym korycie, które wyżłobiła erozja. Wyróżnia się rzeki małe, średnie, duże, a także wielkie. Długość tych ostatnich wynosi powyżej 2500 km (Wołga, Dunaj czy Ural).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo…

Zobacz także: Quiz. Old, ale gold. Znasz te hity sprzed lat? 12/14 to obowiązek!

Rzeki świata i Polski

Co jeszcze wiadomo o rzekach? Jak mówią Egipcjanie, „Egipt jest darem Nilu”. Woda daje życie. To dzięki niej człowiek może funkcjonować. Od tysięcy lat ludzie osiedlali się w jej pobliżu. Czy pamiętasz, przez jakie miasta przepływają rzeki Polski i świata?

Zobacz także: Quiz. Pamiętasz te legendy kina z PRL-u? 9/12 to minimum

Jeśli geografię miałeś w jednym paluszku, nie masz się czego obawiać. Z pewnością zgarniesz minimum 9/15. Jeśli w szkole szło ci nieco gorzej, quiz na Radiopogoda.pl to świetna okazja, żeby powtórzyć najważniejsze informacje i dowiedzieć się czegoś ciekawego. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia! Gotów? Czas – start!

Quiz. Połącz rzekę z miastem

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Co przepływa przez polską Warszawę?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Autor:

Zobacz więcej >