Quiz. Tak pracowały gospodynie PRL-u. Jeśli wtedy żyłeś, 10/15 to mało!

1 min. czytania
14.06.2024 14:59
Zareaguj Reakcja
Quiz. Tak pracowały gospodynie PRL-u. Jeśli wtedy żyłeś, 10/15 to mało! Uwaga, nie brakuje naprawdę podchwytliwych pytań.
|
  • 4 pytań Rozpocznij quiz
fot. Quiz o PRL, NAC / Narodowe Archiwum Cyfrowe / ziruss1664/ sygn. 3/40/0/7/31

Przygotowany przez nas quiz dotyczy gospodyń domowych w PRL-u. Okres ten zdecydowanie nie był łatwy dla kobiet, które zajmowały się swoimi domostwami.

Rozwój technologii przez dekady sprawił, że obecnie możemy używać różnych zaawansowanych urządzeń i sprzętów, które pomagają nam wykonywać codzienne obowiązki, a czasami wręcz wykonują je za nas. Jednak za komuny takich możliwości nie było. Żeby osiągnąć podobne "wyniki" gospodynie domowe musiały się bardziej napracować i natrudzić: czy to przy praniu, zamiataniu, czy też – przy gotowaniu.

Na szczęście natłok obowiązków ich nie przytłaczał. Wręcz przeciwnie. Pracowały w pocie czoła i radziły sobie ze swoimi zadaniami naprawdę świetnie. Co więcej, poprzez praktykę poznawały wiele trików, dzięki którym później nieco ułatwiały sobie życie.

Quiz: Quiz. Tak pracowały gospodynie PRL-u. Jeśli wtedy żyłeś, 10/15 to mało!

1/15 Do czego gospodynie w PRL-u stosowały krem Nivea? Podpowiedź: nie tylko do twarzy.

Zobacz także: Quiz. PRL czy lata 90.? Młodzież odpadnie na czwartym pytaniu!

Były jak czarodziejki, które w kuchni z niemal niczego potrafiły stworzyć dobre dania. Niektórzy żartują też, że były też niczym... James Bond, ponieważ były doskonale wyszkolone w różnych dziedzinach.

Quiz. Tak żyły gospodynie PRL-u

Czy pamiętasz czasy PRL-u i ówczesną codzienność gospodyń domowych? Rozwiąż nasz quiz i sprawdź. Powodzenia!

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!