Quiz. Największe przeboje lat 60. Bawiłeś się do tych hitów? 8/12 to minimum! - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Quiz. Największe przeboje lat 60. Bawiłeś się do tych hitów? 8/12 to minimum!

Quiz. Największe przeboje lat 60. Bawiłeś się do tych hitów? 8/12 to minimum!

Quiz muzyczny! Lata 60. to świetny okres dla polskiej muzyki. Powstały wtedy wielkie przeboje. Niektórych z nich słuchamy do dziś. Jak dobrze pamiętasz piosenki z tamtych lat? Ten quiz pomoże Ci to sprawdzić.

W latach 60. w Polsce ukazało się mnóstwo dobrej muzyki. Dla wielu osób okres ten wiązał się z najlepszymi latami młodości. Z kolei inni nie pamiętają go tak dobrze lub wcale. Jednak, by poczuć klimat tamtych lat, możemy sięgnąć po przeboje, które wtedy święciły triumfy. Do wielu z nich przecież lubimy wracać nawet teraz.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Wyjątkowa muzyka lat 60.

W tamtym czasie pojawiało się wielu artystów, którzy podbijali serca publiczności. Niebagatelny wpływ na muzykę lat 60. wywarł na pewno Janusz Sent. Kompozytor obchodziłby 4 stycznia urodziny. Stworzył on wiele aranżacji, które dobrze znamy. Współpracował bowiem z takimi ważnymi dla rodzimej sceny postaciami jak chociażby Bohdan Łazuka, Irena Santor, Wojciech Młynarski czy Anna German.

To właśnie Janusz Sent skomponował muzykę do wielkich przebojów. Odpowiada on chociażby za „Tupot małych mew”, „Jesteśmy na wczasach” czy „Przedostatni walc”. Gwiazdy tamtych lat śpiewały też oczywiście do kompozycji innych twórców. Jednak w każdym przypadku w tych piosenkach można wyczuć coś wyjątkowego.

Zobacz także: Quiz. Rozpoznaj najważniejsze postaci z PRL. Jeśli wtedy żyłeś, musisz mieć 9/12

Quiz. Jak dobrze znasz piosenki lat 60.?

Wiele osób zgodzi się, że utwory z lat 60. niosą ze sobą niepodrabialny nastrój. Nic dziwnego, że nadal lubimy ich słuchać. Ten quiz sprawdzi, czy pamiętasz piosenki z tamtego okresu. Podaliśmy fragmenty tekstów, a Twoim zadaniem jest wskazanie tytułu. Powodzenia!

Pytanie 1 z 12
Skąd pochodzą te wersy: "W dali morza zew / Na głowie okład / Rozpalona krew / Wdziera się do trzew"?

Zobacz także: Quiz. Znasz te postaci historyczne? Kadr z filmu musi wystarczyć!

Zbierz informacje, które pomogą Ci lepiej rozwiązywać QUIZY słuchając Radia Pogoda! Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Autor:

Zobacz więcej >