Quiz. Jeśli oglądałeś "Kogel mogel", musisz mieć minimum 10 punktów! Mistrz zgarnie komplet - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Quiz. Jeśli oglądałeś „Kogel mogel”, musisz mieć minimum 10 punktów! Mistrz zgarnie komplet

Quiz. Jeśli oglądałeś „Kogel mogel”, musisz mieć minimum 10 punktów! Mistrz zgarnie komplet

Lada chwila w kinach pojawi się piąta odsłona niezapomnianej komedii „Kogel-mogel”. Z tej okazji mamy dla Ciebie quiz, który sprawdzi twoją wiedzę na temat tych słynnych komedii.

,

Przygotowaliśmy dla Ciebie quiz filmowy dotyczący serii „Kogel-mogel”. Po raz pierwszy historia Kasi Solskiej (granej przez Grażynę Błęcką-Kolską) i rodziny Wolańskich pojawiła się na srebrnym ekranie w 1988 r. Obraz wyreżyserowany przez Romana Załuskiego – ze scenariuszem, który ten opracował wraz z Iloną Łepkowską – okazał się tak ogromnym sukcesem, że już rok później premierę miała kolejna część stworzona przez tę samą ekipę, a więc „Galimatias, czyli kogel-mogel II”.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Obie odsłony szybko zyskały miano kultowych. Nikt nie próbował kontynuować serii aż do 2018 r. Wtedy bowiem ruszyły pracę nad mającym premierę rok później filmem „Miszmasz, czyli kogel-mogel 3”. Film w reżyserii Kordiana Piwowarskiego miał swoich zwolenników, choć ogólnie spotkał się z chłodniejszym przyjęciem niż poprzednie części.

Zobacz także: Quiz. Vox czy Ryszard Rynkowski? Prawdziwy fan zgarnie 12/12

Ilona Łepkowska miała jednak pomysły na dalsze wątki kolejnych pokoleń bohaterów, stąd fani serii doczekali się jeszcze filmu „Koniec świata, czyli kogel-mogel 4” z 2022 r. w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz. Natomiast już od 26 stycznia br. w sieci kin Helios będzie można obejrzeć piątą część serii (też wyreżyserowaną przez Wieczur), czyli „Baby boom, czyli Kogel Mogel 5”. Cała sala znów wielokrotnie wybuchnie śmiechem, śledząc losy bohaterów wyjątkowej polskiej serii.

Przypomnijmy sobie więc, dlaczego miliony Polaków ją pokochały. Jeśli i Ty należysz do miłośników tych komedii, z pewnością będziesz potrafił rozwiązać poniższy quiz przynajmniej w 50 procentach.

Zobacz także: Quiz. Krzysztof Klenczon czy Czesław Niemen? Prawdziwy fan zgarnie 11/12!

Quiz. Jak dobrze pamiętasz serię „Kogel-mogel”?

Pytanie 1 z 20
W filmie "Kogel-mogel" rodzina Kasi Solskiej chciała zmusić ją do wyjścia za bogatego sąsiada o nazwisku:

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Autor:

Zobacz więcej >