„Przystanek Zdrowie” odwiedzi polskie uzdrowiska - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » „Przystanek Zdrowie” odwiedzi polskie uzdrowiska

„Przystanek Zdrowie” odwiedzi polskie uzdrowiska

W sierpniu 2023 roku do wybranych uzdrowisk w Małopolsce i na Dolnym Śląsku zawita projekt „Przystanek Zdrowie” realizowany przez firmę Comarch S.A. Inicjatywa dedykowana jest seniorom, kuracjuszom i turystom, a także mieszkańcom uzdrowisk. Uczestnicy dowiedzą się, dlaczego profilaktyka jest kluczem do dobrego zdrowia oraz w jaki sposób zadbać o siebie z pomocą nowoczesnych, choć banalnych w obsłudze, technologii. Nie zabraknie również atrakcji

„Przystanek Zdrowie” to cykl bezpłatnych wydarzeń plenerowych stworzonych specjalnie z myślą o osobach starszych oraz odwiedzających i zamieszkujących ulubione polskie kurorty. Jego celem jest zachęcenie uczestników do dbania o zdrowie poprzez regularną profilaktykę przy użyciu dostępnych na rynku przyjaznych seniorom technologii. Projektowi przyświeca również idea przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu i budowania zaufania do nowoczesnych rozwiązań e-Zdrowia. Podczas spotkań uczestnicy będą mieli okazje wykonać podstawowe badania, poznać przykłady telemedycznych rozwiązań oraz skorzystać z masy prozdrowotnych aktywności i atrakcji przygotowanych przez organizatora.

Projekt wystartuje już 18 sierpnia 2023 roku, rozpoczynając tym samym I etap trasy (Małopolska) po polskich uzdrowiskach. Telemedyczny bus Comarch odwiedzi kolejno: Rabkę-Zdrój, Szczawnicę, Krynicę-Zdrój oraz Wysową-Zdrój. II etap trasy obejmie Dolny Śląsk, w tym miejscowości: Świeradów-Zdrój, Kudowa-Zdrój, Szklarska Poręba i Lądek-Zdrój.

– Głęboko wierzę w to, że „Przystanek Zdrowie” jest projektem, którego potrzebują Polacy bez względu na wiek. Wiele osób wciąż bagatelizuje temat dbania o zdrowie i zapomina o regularnej profilaktyce. Chcemy pomóc uczestnikom otworzyć się na nowoczesne rozwiązania i zainspirować ich do zmiany, by troska o zdrowie przestała być przykrym obowiązkiem, a zaczęła sprawiać przyjemność – komentuje Marcin Romanowski, Prezes Comarch Healthcare, spółki wchodzącej w skład GK Comarch S.A.

W telemedycznym busie na uczestników czekać będą rozwiązania Comarch z zakresu e-Zdrowia, takie jak:

· Punkt Diagnostyczny Comarch, w którym uczestnicy wykonają podstawowe badania profilaktyczne (samodzielnie lub z asystą obecnych ekspertów),

· mobilna aplikacja MojeZdrowie24 pełniąca rolę elektronicznej książeczki zdrowia (i nie tylko!),

· Comarch Opaska Życia, czyli cyfrowy opiekun osób starszych, przewlekle chorych i z niepełnosprawnością.

Szczegóły dotyczące projektu dostępne są u organizatorów: Katarzyna Pyrdziak (katarzyna.pyrdziak@comarch.pl) oraz Wojciech Kuder (wojciech.kuder@comarch.pl).

Tagi

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >