Prognoza pogody na weekend - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Prognoza pogody na weekend

Prognoza pogody na weekend

Prognoza pogody na weekend. Dowiedz się, czy w sobotę i niedzielę należy się obawiać opadów deszczu lub porywistego wiatru.

Jak wynika z prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w sobotę i niedzielę nad całym krajem będzie się utrzymywać chłodne powietrze. Należy się spodziewać zachmurzenia, a gdzieniegdzie opadów deszczu i deszczu ze śniegiem.

Prognoza pogody na sobotę

W sobotę umiarkowane zachmurzenie, które na północnych i południowych krańcach kraju może się nasilić. Na południowym schodzie kraju oraz w górach mogą wystąpić opady śniegu a na północnym zachodzie – słabe opady deszczu. W rejonie gór i na Podkarpaciu temperatura może spaść do -1°C, w pozostałych częściach kraju temperatura wyniesie do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, miejscami porywisty. Na wybrzeżu porywy wiatru mogą wynieść do 70 km/h.

Prognoza pogody na niedzielę

W ciągu dnia na południowym wschodzie wystąpi umiarkowane zachmurzenie, a w pozostałych częściach Polski będzie duże. Miejscami wystąpią opady deszczu a w górach – deszczu ze śniegiem. Najcieplej będzie na północy – tam temperatura będzie dochodzić do 10°C. W pozostałych częściach kraju będzie chłodniej: od 4°C do 9°C, do 1°C do 3°C w rejonach podgórskich. W rejonie Karpat porywy wiatru wyniosą do 90 km/h, w całym kraju będzie porywisty wiatr.

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >