Prognoza pogody na weekend - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Prognoza pogody na weekend

Prognoza pogody na weekend

Pogoda na weekend: Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w sobotę i niedzielę należy się spodziewać zachmurzenia z miejscowymi przejaśnieniami. Miejscami mogą pojawić się mgły.

Sobota

Jak podaje IMGW, w sobotę w ciągu dnia w całym kraju będzie pochmurnie, z miejscowymi przejaśnieniami. Pogodnie będzie tylko w Tatrach. Na północy i na południu Polski należy się spodziewać mżawki lub słabych opadów deszczu. W godzinach porannych można się spodziewać zanikającej mgły, ograniczającej widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od 7°C do 13°C, w rejonach podgórskich Karpat miejscami około 6°C. Wiatr słaby, lokalnie umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.

W nocy z soboty na niedzielę na północy w schodzie kraju przewidywane są opady deszczu lub oraz występująca lokalnie mgła ograniczająca widoczność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 3°C do 8°C, nad morzem gdzieniegdzie około 9°C, w rejonach podgórskich od -1°C do 2°C. Wiatr słaby, gdzieniegdzie umiarkowany, południowy.

Niedziela

W niedzielę również należy się spodziewać dużego zachmurzenia, z występującym miejscowo deszczem lub mżawką. Przewidywana temperatura minimalna na wschodzie, południu i w kotlinach sudeckich od 0°C do 5°C, na pozostałym obszarze od 6°C do 9°C. Temperatura maksymalna od 7°C do 12°C, na zachodzie i miejscami na wybrzeżu 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i Pomorzu porywisty, południowy.

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >