Praga w weekend - co warto zobaczyć? - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Praga w weekend – co warto zobaczyć?

Praga w weekend – co warto zobaczyć?

Praga ma wiele atrakcji, ale jeśli dobrze to zaplanujemy, możemy zachwycić się nimi w dwa lub trzy dni. Praga w weekend – sprawdź co warto zobaczyć.

Masz wolne tylko w weekendy i nie wiesz, gdzie się wybrać? Proponujemy Złotą Pragę – podróż nie zajmie ci dużo czasu, a na miejscu jest sporo atrakcji. Łatwo jest zarezerwować pokój, zwłaszcza poza letnim sezonem, kiedy miasto wciąż jest piękne, a dodatkowym atutem będą mniejsze tłumy w najbardziej popularnych miejscach.

Praga – dojazd i nocleg

Do Pragi dojedziemy samochodem, pociągiem, autokarem lub samolotem – wszystko zależy od preferencji, funduszy i.. cen benzyny. Pociągi jeżdżą z Warszawy, Krakowa, Katowic, Przemyśla i Terespola, podróż z Warszawy trwa około 13 godzin a bilet to ponad 220 zł za osobę w jedną stronę, choć można trafić na promocję. Taniej wychodzi jazda autobusem, gdzie ceny startują od 140 zł w jedną stronę i tu również można wyszukać atrakcyjne promocje. Przejazd autem to koszt ponad 350 zł w jedną stronę, do tego trzeba dodać obowiązkowe w Czechach winiety, najtańsza z nich to wydatek 75 zł – obowiązuje 10 dni, plus koszty parkowania w mieście. Ale zważywszy, że autem pojedzie więcej osób, ten koszt ostatecznie może wypaść korzystnie. Nocleg w Pradze w zależności od standardu będzie kosztowało od 200 zł wzwyż na jedną noc dla dwóch osób, przy czym najlepiej wybrać lokum w okolicy Starego Miasta lub Małej Strany, stamtąd najbliżej jest do atrakcji.

Praga w weekend – dzień pierwszy

O wygodę zwiedzania Pragi zadbano wieki temu tworząc Trakt Królewski, wzdłuż którego znajdują się obowiązkowe punkty turystyczne. Niegdyś trakt pokonywali królowie w drodze na koronację, więc przy okazji można poczuć się jak monarcha. Królewska Droga przecina Wełtawę Mostem Karola, najlepiej więc zwiedzać jednego dnia jedną, a drugiego – drugą stronę rzeki. Zacznijmy od lewego brzegu. Tu znajdują się takie zabytki jak:

 • Hradczany. Zwiedzanie tej „królewskiej dzielnicy” zajmie kilka godzin. Jest tu budowana przez 600 lat Katedra Świętego Wita, cały kompleks zamkowy i bazylika św. Jerzego. Urocza Złota Uliczka pełna małych domków, w których najpierw mieszkali strażnicy zamkowi, a z czasem złotnicy i alchemicy. Są tu królewskie ogrody, Wieża Dalibora, Wieża Prochowa, dziedzińce zamkowe i Loreta
 • Ulica Nerudova – warto nią przejść w kierunku Malej Strany
 • Mala Strana – dziś dzielnica, kiedyś miasto. Pełno tu uroczych uliczek, budynki prezentują style od gotyku po barok. Jest tu malowniczy Rynek Malostrański, kościół św Mikołaja oraz ściana Johna Lennona. Jest tu również Pałac Wellensteina oraz wiele knajpek.
 • Most Karola – łączy lewy brzeg Wełtawy z prawym

Praga w weekend – dzień drugi

Dzień drugi to atrakcje prawego brzegu Wełtawy, których też jest niemało. Proponujemy zwiedzać od tego miejsca, czyli od Mostu Karola, od którego biegnie ulica Karlova.

 • ulica Karlova – tu mieści się Pałac Corroledo – Mansfeldów, Kamienica Pod Studnią, Kościół Świętego Klemensa i wiele innych ciekawych budynków.
 • Rynek Staromiejski, a na nim Pałac Kinskich, Kościół NMP przed Tynem, oraz Ratusz z praskim zegarem astronomicznym, z którego wieży rozciąga się piękny widok na panoramę Pragi
 • malownicze uliczki wokół Rynku Staromiejskiego
 • Brama Prochowa z punktem widokowym
 • Plac Waclawa – dla Czechów miejsce historyczne i symbol wolności
 • Muzeum Narodowe
 • Josefov – dawna dzielnica żydowska, a w niej liczne synagogi, w tym Synagoga Pinkasa i Cmentarz Żydowski

ZOBACZ TEŻ:

Uwaga! Dla wszystkich naszych Czytelników mamy coś naprawdę wyjątkowego. Przygotowaliśmy niezwykle ciekawe quizy z różnych kategorii. Największą niespodzianką jest to, że po rozwiązaniu quizu jest szansa na wygranie nawet 100 tys. złotych! Kliknij i sprawdź.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >