Portale randkowe dla seniorów – z których korzystać? - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Portale randkowe dla seniorów – z których korzystać?

Portale randkowe dla seniorów – z których korzystać?

Doradzamy, które portale randkowe dla seniorów są warte odwiedzenia i na co zwracać uwagę wybierając miejsce, w którym można znaleźć drugą połówkę. Sprawdź, gdzie i jak szukać miłości.

Nigdzie nie jest powiedziane, że z portali randkowych mogą korzystać wyłącznie młodzi, zdrowi i bogaci. Przecież każdy ma prawo do szukania szczęścia i seniorzy nie są tu wyjątkiem. Osoby w kwiecie wieku również mają pełne prawo umawiać się na randki. Kto wie, może właśnie w ten sposób znajdziecie prawdziwą miłość?

Jak najlepiej korzystać z portali randkowych dla seniorów?

Przede wszystkim warto wybrać portal randkowy najlepiej dopasowany do naszych wymagań. W tym celu warto sprawdzić, czy dany portal ma swoją grupę docelową, z którą możemy się utożsamić. Na przykład portal razem50plus.pl jest dedykowany tylko osobom po pięćdziesiątce. Jeśli skorzystasz z tego typu strony, to masz większą pewność (choć nigdy nie ma gwarancji), że znajdziesz tam osoby w zbliżonym do Twojego wieku i o podobnych zainteresowaniach.

Inną ważną kwestią przy wybieraniu portali kojarzących pary jest rzetelność i opinia, jaką się one cieszą. Można na samym początku na przykład wpisać do wyszukiwarki frazę „darmowe portale randkowe dla seniorów opinie” i znajdziemy wtedy oceny użytkowników strony. Oczywiście należy brać pod uwagę, że te opinie nie muszą być miarodajne, ale mogą już stanowić swego rodzaju wskazówkę.

Kolejną rzeczą, o której warto pamiętać, to sposób kojarzenia użytkowników portalu. Jeśli oferuje on różnego rodzaju ankiety i testy określające nasze oczekiwania i preferencje, to może nam pomóc w sprawniejszym znalezieniu drugiej połówki. Na przykład portal swatka.pl oferuje „szybkie wyszukiwanie”, w którym określamy wiek, płeć szukanej osoby, jak również wyszukiwanie zaawansowane.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Seniorzy korzystający z portalu randkowego muszą też czuć się bezpiecznie, więc powinni zwrócić też uwagę, czy już na wstępie nie wymaga się od nich ujawnienia zbyt wielu informacji o sobie. Gdy przy rejestrowaniu się na stronie jesteśmy proszeni o podanie szczegółowych danych i nie mamy możliwości ominięcia tego wymogu, to lepiej się tu nie rejestrować. Musimy czuć się komfortowo i bezpiecznie. Jeśli natomiast na wstępie prosi się nas tylko o podstawowe dane kontaktowe, to możemy się w takim miejscu zarejestrować. Duże bezpieczeństwo danych oferuje swoim użytkownikom portal Sympatia.pl, który wprowadził w tym celu kilka zabezpieczeń, w tym logowania przy użyciu połączenia zaszyfrowanego SSL, które wzmacnia ochronę naszego profilu.

Wybierając właściwy dla siebie portal, kierujmy się też podejściem jego gospodarzy do użytkowników. Zanim zapiszesz się do portalu randkowego, sprawdź, czy jego użytkownicy mogą liczyć na pomoc biura obsługi klienta i czy jego pracownicy weryfikują oszustów i blokują podejrzane profile, by chronić innych.

Portale randkowe dla seniorów warte odwiedzenia:

  • Sympatia.pl
  • Swatka.pl
  • Razem50plus.pl
  • Seniorra.pl
  • 45plus.pl
  • Randkidojrzałych.pl
  • Samotneserca.pl

Szukasz chwili wytchnienia? Zrób sobie przerwę i włącz Radio Pogoda!

Przeczytaj też:

O czym pamiętać, korzystając z portali randkowych

Czy trzeba podawać dużo swoich danych, aby się zarejestrować?

Zdecydowanie nie. Gdy przy rejestrowaniu się na stronie jesteśmy proszeni o podanie szczegółowych danych i nie mamy możliwości ominięcia tego wymogu, to lepiej się tu nie rejestrować.

Jak sprawdzić opinie o portalu?

Najprościej wyszukać je w internecie, np. na forach dyskusyjnych. Jeśli jest zbyt dużo głosów negatywnych, lepiej się tam nie rejestrować.

Jaką pomoc można uzyskać od obsługi portalu?

Upewnij się, czy jego użytkownicy mogą liczyć na pomoc biura obsługi klienta, np. czy jego pracownicy weryfikują oszustów – lepsze portale randkowe tak robią.

Zobacz więcej >