Pomysł na prezent? Gdańsk na planszy - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Pomysł na prezent? Gdańsk na planszy

Pomysł na prezent? Gdańsk na planszy

Wirtualne zwiedzanie Gdańska: tamtejsza organizacja turystyczna zaprezentowała grę planszową Visit Gdansk, która pozwala graczom poznać tajemnice tego pięknego miasta bez ruszania się z domu.

Z powodów oczywistych w obecnych czasach zwiedzanie wielu miejsc wartych zobaczenia jest niemożliwe. Zamiast tego wszyscy musimy się przyzwyczaić do nowych warunków i spędzania większości czasu we własnych czterech ścianach. Nie znaczy to jednak, że musimy spędzać ten czas bezproduktywnie. Ponieważ siłą rzeczy spędzamy więcej czasu z rodziną, możemy też spróbować razem z nimi popracować wyobraźni.

Gdańska Organizacja Turystyczna zaprojektowała grę planszową Visit Gdansk, mającą promować to miasto. Visit Gdansk zaprojektował Sławomir Czuba, który na swoim koncie ma już wiele planszówek. Ta polega na zwiedzaniu Gdańska i jednoczesnym zdobywaniu bursztynów (tu uwaga: w grze wykorzystane są autentyczne, gdańskie kawałki tego cennego kruszcu). Zwycięzcą gry zostaje osoba, która jako pierwsza zdobędzie trzy fragmenty bursztynu.

Na odwrocie kart do gry umieszczono wiele ciekawostek na temat Gdańska, również tych mało powszechnie znanych. Planszowa rozgrywka nie jest prosta – aby wygrać, każdy z graczy musi nie tylko pilnować swojej wirtualnej sakiewki, ale także brać pod uwagę np. warunki atmosferyczne.

Gra jest dostępna w przedsprzedaży do 3 grudnia i wówczas kosztuje 65 złotych. Cena regularna Visit Gdansk wyniesie 79.99 zł. Można ją kupić w sklepie internetowym na stronie sklep.visitgdansk.com, a od 7 grudnia także w punktach informacji turystycznej.

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >