Polski dziennikarz opublikował wideo z USA. "Muszę się tym z Państwem podzielić"  - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Polski dziennikarz opublikował wideo z USA. „Muszę się tym z Państwem podzielić” 

Polski dziennikarz opublikował wideo z USA. „Muszę się tym z Państwem podzielić” 

Wielki patriotyzm rozpoczyna się od najmniejszych gestów. Polski dziennikarz udostępnił nagranie z wielkiego widowiska. W jaki sposób zaczyna się każdy weekend w Stanach Zjednoczonych? Znamy odpowiedź!

Football amerykański to najważniejsze sportowe widowisko w Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z wieloletnią tradycją mecze ligi szkół średnich rozgrywają się w każdy piątek. To właśnie na takim wydarzeniu pojawił się Marcin Wrona. Polski reporter podzielił się wrażeniami ze swoją społecznością na Facebooku. W komentarzach zawrzało! 

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Rozgrywki szkolne są niezwykle ważne nie tylko dla uczniów amerykańskich szkół, ale również dla całej lokalnej społeczności. Kibice co tydzień wypełniają po brzegi trybuny w oczekiwaniu na niezapomniane przeżycia. Internauci podkreślają, że mecze licealne w USA są organizowane na poziomie międzynarodowym

Zobacz także: Z tej roli znał go każdy. Tego nie wiecie o Wiesławie Gołasie

W USA wszystko zaczyna się od… boiska! 

Marcin Wrona, czyli polski korespondent “Faktów” w Stanach Zjednoczonych, w ubiegłym tygodniu wybrał się na wieczorne rozgrywki footballu amerykańskiego. Nie spodziewał się tego, co tam zastanie. W efekcie opublikował poniższe wideo. Zobaczcie sami! 

Co najbardziej zaskoczyło polskiego dziennikarza? Marcin Wrona pod postem napisał: “Muszę się tym z Państwem podzielić. Co piątek wieczorem licealne drużyny footballu amerykańskiego spotykają się na szkolnych meczach przy prawie pełnych trybunach. Każdy mecz rozpoczyna hymn państwowy”. 

Wnioskujemy, że korespondenta zachwycił zarówno rozmach szkolnego przedsięwzięcia, jak i wzajemne wsparcie Amerykanów. Obywatele Stanów Zjednoczonych słyną z prawdziwego patriotyzmu i miłości do własnego kraju. Nic dziwnego, że każda licealna rozgrywka rozpoczyna się odśpiewaniem uroczystej pieśni.

Zobacz także: Zdzisława Sośnicka ma głodową emeryturę. Aby godnie żyć, nadal pracuje 

Lokalny patriotyzm

Amerykańska tradycja urzekła polskich internautów. Co więcej, komentujący podkreślają, że takie wartości powinny przenikać również do naszego kraju. Pojawiają się głosy, że to właśnie celebrowanie małych, lokalnych wydarzeń jest najlepszym dowodem patriotyzmu.  

Nawet w sporcie zawodowym czuje się gdy gra USA , że zawodnicy są dumni , że grają dla swego kraju. 

Małe, wielkie sprawy. Patriotyzm zaczyna się od swojego podwórka. 

Tak się buduje wspólnotę, naród i patriotyzm! 

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl! 

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >