Pogoda na weekend - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Pogoda na weekend

Pogoda na weekend

Pogoda na weekend. Przedstawiamy prognozę pogody na sobotę i niedzielę, przygotowana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dowiedz się, gdzie według IMGW należy się spodziewać opadów deszczu i czy można już liczyć na opady śniegu.

Sobota

W sobotę na Pomorzu, Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i na Kujawach zachmurzenie umiarkowane i bez opadów. W pozostałych częściach Polski będzie występować duże zachmurzenie oraz będzie padać deszcz oraz deszcz ze śniegiem. W godzinach porannych na zachodzie i w centrum kraju mogą się pojawić mgły, które ograniczą widoczność do 300 metrów.

Temperatura maksymalna w sobotę wyniesie od 0 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, około 4 stopni Celsjusza w centrum i na zachodzie, do 6-7 stopni Celsjusza nad morzem, w rejonach podgórskich Karpat miejscami -1 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. Wysoko w górach porywy wiatru mogą dochodzić do 65 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę może miejscami padać na Pomorzu i w zachodnich częściach kraju, w innych partiach Polski mogą wystąpić opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W górach i rejonach podgórskich Karpat pokrywa śniegu może wzrosnąć do 5 cm. Lokalnie na zachodzie i w centrum mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -4 stopni Celsjusza na południowym wschodzie, około -1 stopni Celsjusza w centrum, do 2 stopni Celsjusza i 4 stopni Celsjusza nad morzem, w rejonach podgórskich Karpat miejscami -5 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, na północy okresami również umiarkowany, północno-zachodni północny.

Niedziela

W niedzielę nieco się rozjaśni, zwłaszcza na północnym zachodzie. Opadów deszczu można się spodziewać na Pomorzu i zachodzie Polski. W pozostałych częściach kraju mogą występować opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -4°C na południowym wschodzie, około -1°C w centrum, do 2°C na północnym zachodzie i 4°C nad morzem. Temperatura maksymalna od 0°C miejscami na wschodzie i południu do 5°C na zachodzie i 6°C na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni.

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >