Pogoda na piątek 9.09. Alerty meteo i hydro IMGW - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Pogoda na piątek 9.09. Alerty meteo i hydro IMGW

Pogoda na piątek 9.09. Alerty meteo i hydro IMGW

Prognoza pogody: piątek 9.09. Dowiedz się, jakie temperatury i opady przewiduje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, a także jakie wydał ostrzeżenia.

Pogoda na piątek 9 września (wg IMGW)

W piątek w ciągu dnia prognozowane zachmurzenie duże. Na zachodzie i południu miejscami większe przejaśnienia. Opady deszczu, na wschodzie okresami opady o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów miejscami do około 30 mm. Na zachodzie kraju możliwe burze. Temperatura maksymalna od 12°C do 16°C na wschodzie, od 17°C do 22°C w centrum, cieplej na zachodzie – 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie i północy okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, nad morzem do 65 km/h, z kierunków południowych, w centrum i na południu z kierunków zachodnich. W czasie burz w porywach do 65 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, lokalne rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, na wschodzie Polski początkowo opady jednostajne. Prognozowana suma opadów od 10 mm do 15 mm, na południu do 20 mm. W drugiej części nocy miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 10°C do 14°C, chłodniej na północnym wschodzie 9°C, cieplej miejscami w Małopolsce około 15°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych, na południowym wschodzie wschodni.

Ostrzeżenia meteorologiczne na piątek

Alerty meteo IMGW. Pogoda na piątek 9.09. Źródło: IMGW
Alerty meteo IMGW. Pogoda na piątek 9.09. Źródło: IMGW

IMGW wystosował na piątek ostrzeżenie 1. stopnia przed silnym deszczem z burzami dla części woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Ostrzeżenie 1. stopnia przed burzami wydano dla części woj. zachodniopomorskiego oraz dla części woj. śląskiego i małopolskiego.

Dla woj. lubuskiego, dolnośląskiego i opolskiego IMGW wydał ostrzeżenie 1 stopnia przed burzami z gradem.

Ostrzeżenia hydrologiczne na piątek

Alerty hydrologiczne IMGW. Pogoda na piątek  9.09. Źródło: IMGW
Alerty hydrologiczne IMGW. Pogoda na piątek 9.09. Źródło: IMGW

IMGW wydał na piątek ostrzeżenia 1. stopnia z powodu gwałtownych wzrostów stanów wód (na mapie kolor żółty)

Poza tym w znacznej części kraju utrzymuje się stan suszy hydrologicznej (na mapie zaznaczone kolorem ciemnoszarym)

Aktualna prognoza pogody zaraz po wiadomościach w Radiu Pogoda!

Uwaga! Dla wszystkich naszych Czytelników mamy coś naprawdę wyjątkowego. Przygotowaliśmy niezwykle ciekawe quizy z różnych kategorii. Największą niespodzianką jest to, że po rozwiązaniu quizu jest szansa na wygranie nawet 100 tys. złotych! Kliknij i sprawdź.

Sprawdź też:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >