Pogoda: IMGW ostrzega - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Pogoda: IMGW ostrzega

Pogoda: IMGW ostrzega

Pogoda w czwartek. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystosował ostrzeżenia I stopnia dla województw: lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego.

Według prognozy pogody synoptyków IMGW, od czwartku rano w województwkie lubelskim należy się spodziewać słabych marznących opadów deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź.

Uwaga na gołoledź na południu

W województwach świętokrzyskim i śląskim prognozuje się wystąpienie miejscami słabych opadów marznącego deszczu i marznącej mżawki, powodujących gołoledź. W obu tych województwach takie zjawiska pogodowe będą również zachodzić w piątek.

W województwie podkarpackim pod tym względem w czwartek będzie spokojnie, ale już w piątek rano, głównie w północnej połowie województwa, prognozuje się wystąpienie miejscami słabych opadów marznącego deszczu i marznącej mżawki, powodujących gołoledź.

W województwie małopolskim sytuacja w piątek rano będzie zbliżona do tej w woj. podkarpackim. W piątek rano można się spodziewać niewielkich opadów, które marznąc mogą powodować gołoledź.

Pogoda w czwartek

W czwartek niemal w całym kraju będzie pogodnie, miejscami może występować zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże, głównie na północy i północnym zachodzie oraz w rejonie mgieł. Na północy Polski przed południem mogą występować mgły, które mogą ograniczać widzialność do 100 metrów.

Temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza na krańcach wschodnich, około 4 stopni Celsjusza w centrum, do 7 stopni Celsjusza na zachodzie i 8 stopni Celsjusza miejscami nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany.

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >