Podróże: 5 sprytnych sztuczek na każdy wyjazd - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Podróże: 5 sprytnych sztuczek na każdy wyjazd

Podróże: 5 sprytnych sztuczek na każdy wyjazd

,

Podróże dla każdego: Poznaj 5 sposobów na ułatwienie sobie życia w podróży. Przydatne dla tych mniej doświadczonych, ale wytrawni turyści też mogą z tych porad korzystać.

1. Trzymaj pieniądze i dokumenty w różnych miejscach.

Pikist.com

Podczas podróży nie należy przechowywać wszystkich swoich pieniędzy np. w portfelu, razem z dokumentami. Jeśli przydarzy nam się nieszczęście, możemy przez złodzieja stracić praktycznie wszystko. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest podzielenie swoich środków na mniejsze, przechowywane w różnych miejscach. W portfelu trzymaj tylko taką część pieniędzy, których ewentualna strata nie będzie dla ciebie zbyt bolesna. Dokumenty, takie jak paszport, warto trzymać w nieprzyciągających uwagi saszetkach, które można ukryć pod ubraniem.

2. Na czas zwiedzania możesz zostawiać duży bagaż w skrytce.

Pixinio

Jeśli w danym miejscu nie zatrzymujesz się na dłużej, ale chcesz pozwiedzać przez kilka godzin i pojechać dalej w swoją podróż, możesz rozważyć przechowanie dużego i ciężkiego plecaka lub walizki w przeznaczonych do tego przechowalniach, np. na lotnisku, dworcu kolejowym czy poczcie. Przeważnie są to miejsca monitorowane, ale i tak na wszelki wypadek cenne rzeczy, takie jak np. aparat fotograficzny, należy zabrać ze sobą.

3. Po jedzenie stań w kolejce z lokalnymi mieszkańcami.

Pikist.com

Gdy zgłodniejesz, a nie masz pewności, czy jedzenie w danym miejscu jest smaczne i świeże, zobacz, do którego lokalu chodzą miejscowi. Jeśli do wybranej jadłodajni tworzą się kolejki, to solidna podpowiedź, że warto się tam stołować.

4. Dobre buty to podstawa udanej podróży.

Pikist.com

Nawet podczas zwykłego, spokojnego zwiedzania jednego możecie być pewni – będzie dużo chodzenia. Dlatego na wyjazdy wybierzcie wygodne, „oddychające” obuwie. Lekkie buty trekkingowe pod kostkę świetnie sprawdzą się nie tylko na górskich szlakach, ale także podczas kilkugodzinnego spaceru po centrum miasta w gorący, letni dzień. Ich wadą jest cena, ale ponieważ są trwałe, posłużą dłużej.

5. Wybierz odpowiedni aparat na podróż.

Pikist.com

Wielka, ciężka lustrzanka nie zawsze sprawdzi się podczas turystycznego wyjazdu. Często lepszym pomysłem jest wybranie mniejszego aparatu, który swoim wyglądem nie będzie płoszył miejscowych, a jednocześnie nie przyciągnie zbytnio uwagi ewentualnych złodziei.

Sprawdź też:

O czym warto pamiętać podczas podróży

Jak ułatwić sobie zwiedzanie?

Załóż lekkie, wygodne buty trekkingowe pod kostkę – świetnie sprawdzą się nie tylko na górskich szlakach, ale także podczas kilkugodzinnego spaceru po centrum miasta w gorący, letni dzień.

Jak przechowywać pieniądze w podróży?

W różnych miejscach, podzielone na mniejsze kwoty. W portfelu trzymaj tylko taką część pieniędzy, których ewentualna strata nie będzie dla ciebie zbyt bolesna.

Gdzie jeść podczas podróży?

Jedz tam, gdzie lokalni mieszkańcy. Zazwyczaj w miejscach, do których ustawiają się kolejki autochtonów jedzenie jest najlepsze.

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >