Osiedle dla katolików pod Warszawą
Strona główna » Osiedle dla katolików pod Warszawą

Osiedle dla katolików pod Warszawą

W Łomiankach Dolnych pod Warszawą powstaje osiedle domków jednorodzinnych, przeznaczone specjalnie dla katolików. Dowiedz się więcej o Osiedlu Przystań.

W podwarszawskich Łomiankach trwa budowa Osiedla Przystań – miejsca budowanego z myślą o katolickich rodzinach. Jak pisze inwestor, to osiedle jest dedykowane „rodzinom, które łączą wspólne wartości i chęć budowania rodziny oraz jej otoczenia na trwałym fundamencie, jakim jest wiara w Boga”.

Osiedle Przystań – z myślą o katolikach

Budowane osiedle położone jest w otoczeniu Wisły oraz jezior: Fabrycznego, Kiełpińskiego i Dziekanowskiego. W pobliżu znajduje się Puszcza Kampinowska, a jednocześnie stacja metra Młociny położona jest w odległości 15 minut od osiedla.

Fot. Materiały inwestora

Według zapewnień dewelopera na tym terenie wybudowane zostaną domy typu „bliźniak”, a w ich fundamentach znajdą się wmurowane medaliki lub różańce. Każdy dom będzie miał ponadto przypisanego patrona. Na terenie Osiedla Przystań ma tez zostać wybudowana plenerowa kapliczka oraz piec chlebowy. Znajdzie się tam również miejsce na Oratorium, w którym ma się odbywać kult świętych. Inwestor ma nadzieję w przyszłości sprowadzić tam święte relikwie.

Pierwszy etap budowy obejmie 23 domy. Ich ceny mają się zaczynać od 550 tysięcy złotych, a do użytku mają zostać oddane w kwietniu 2022 roku.

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >