"Now And Then" The Beatles. Ostatni hit kultowego zespołu. Zapraszamy do słuchania! - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » „Now And Then” The Beatles. Ostatni hit kultowego zespołu. Zapraszamy do słuchania!

„Now And Then” The Beatles. Ostatni hit kultowego zespołu. Zapraszamy do słuchania!

„Now And Then” The Beatles wreszcie ujrzał światło dzienne. Utwór, którego wydanie długo wydawało się niemożliwe. Wreszcie jednak fani kultowego zespołu doczekali się. Było warto?

,

Ostatni singiel The Beatles został opublikowany w czwartek 2 listopada — zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami. Co szczególne, w piosence można było usłyszeć zarówno Johna Lennona, jak i George’a Harrisona — i to mimo że od śmierci pierwszego z mężczyzn minęły 43 lata, a drugiego 22.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

„Now And Then” The Beatles. Hit murowany?

Szczegóły na temat ostatniego hitu kultowego zespołu zdradził w rozmowie z BBC Radio 4 Paul McCartney. Muzyk wytłumaczył, że partie obu nieżyjących kolegów zostały „wyizolowane” ze starych hitów przy pomocy sztucznej inteligencji.

Eksperci od AI zdołali dodać do głosów Johna Lennona i George’a Harrisona nowe elementy, a na koniec — wszystko zmiksować. Jak jednak podkreślił na łamach „Variety” Ringo Starr, nie doszło do zmiksowania żadnych partii wokalnych czy instrumentalnych.

To naprawdę głos Johna, głos Paula, George na gitarze rytmicznej (…). Dwie nowe, dodane rzeczy to bas Paula i ja na perkusji (…). To piękna piosenka (…), w której jesteśmy we czterech. To nasza ostatnia kompozycja – wytłumaczył Ringo Starr.

Demo „Now And Then” zostało nagrane pod koniec lat 70. z wyłącznym udziałem śpiewu i fortepianu. W 1994 roku żyjący członkowie The Beatles otrzymali je od wdowy po Johnie Lennonie — Yoko Ono.

Mimo że muzycy — w tym George Harrison — dograli swoje partie oraz wstępnie zmiksowali utwór, nie potrafili oddzielić wokalu Lennona od fortepianu. Ponieważ odbijało się to na przejrzystości „Now And Then”, postanowili zawiesić projekt. Na szczęście pojawienie się sztucznej inteligencji pozwoliło dwóm pozostałym przy życiu członkom The Beatles dokończyć dzieła.

Paul zadzwonił do mnie i zapytał, czy chciałbym popracować nad „Now And then”. Dopytywał, co o tym myślę. Odparłem, że to świetny pomysł. Więc nagrał swój bas i wysłał mi pliki. Ja dorzuciłem perkusję. To był moment, w którym czuliśmy się prawie tak, jakby John był z nami w studiu, więc było to dla nas bardzo emocjonalne — opowiadał Paul McCartney w wywiadzie dla Radio Times.

Podoba ci się nowy hit The Beatles?

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >