Noc Konfesjonałów 2022 - kiedy i gdzie się wyspowiadać?
Strona główna » Noc Konfesjonałów 2022 – kiedy i gdzie się wyspowiadać?

Noc Konfesjonałów 2022 – kiedy i gdzie się wyspowiadać?

W tym roku odbywa się dwunasta edycja akcji „Noc Konfesjonałów”. Sprawdź, na czym polega i jakich miejscowości dotyczy przedsięwzięcie.

„Noc Konfesjonałów” – co to jest?

Ta akcja ma umożliwić spowiedź wielkanocną wiernym, którzy są zbyt zabiegani, by przystąpić do sakramentu w ciągu dnia. W Triduum Paschalnym w parafiach, które przyłączyły się do akcji spowiedź jest prowadzona co najmniej do północy. Ma to umożliwić wyspowiadanie większej liczby wiernych w okresie Wielkanocy, poza tym wieczór i noc bardziej skłaniają do refleksji.

Aplikacje do spowiedzi

„Noc Konfesjonałów” wspiera aplikacja na smartfona, która przypomina, czym jest spowiedź, pomaga zrobić rachunek sumienia i zawierają listę kościołów biorących udział w akcji.

Które parafie biorą udział w „Nocy Konfesjonałów”?

W tym roku do akcji zgłosiło się już 105 parafii. Niektóre z nich zaczęły akcję już na początku Wielkiego Tygodnia, na przykład w Krakowie, Bytomiu, Ełku, Kielcach, Radomiu, Milanówku. Od środy spowiadają parafie w Opolu, Mysłowicach, Świdnicy, Głubczycach, Gorzowie Wielkopolskim, Szczedrzyku i w Szonowie. Najwięcej parafii dołączy w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek. Nocną spowiedź można odbyć w Białymstoku, Bielawie, Brześciu, Bydgoszczy, Ciechanowie, Częstochowie, Człuchowie, Dąbrowie, Dębnie, Dylakach, Ełku, Gdańsku, Gdyni, Giżycku, Gliwicach, Jeleniej Górze, Kaliszu, Koszalinie, Kutnie, Lublinie, Lublińcu, Łomży, Łodzi, w Nysie, Obornikach Śląskich, Olkuszu, Nowej, Olsztynie, Ostrołęce, Ostródzie, Ostrów Mazowieckiej, Pile, Płońsku, Płotach, Pruszczu Gdańskim, Puławach, Rokicinach, Rudniku, Skawinie, Słupsku, Solcu Kujawskim, Stargardzie, Starogardzie Gdańskim, Szczecinie, Toruniu, Tychach, Uniejowie, Wałbrzychu, Wałczu, Warszawie, Wrocławiu, Wyszoborze, Zabrzu, Zielonej Górze i Złoczewie.

Zagraniczne parafie z „Nocą konfesjonałów”

Akcja przeniosła się również poza granice naszego kraju do polskich parafii. I tak nocna spowiedź możliwa jest w Chicago, Lancaster, Londynie i w Moltifao na Kostaryce. We wszystkich parafiach kapłani informują o takiej możliwości.

ZOBACZ TEŻ:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >