Najlepsze filmy sensacyjne 2022 – nasz wybór [TOP 10] - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Najlepsze filmy sensacyjne 2022 – nasz wybór [TOP 10]

Najlepsze filmy sensacyjne 2022 – nasz wybór [TOP 10]

Zobacz naszą subiektywną listę 10 najlepszych filmów sensacyjnych 2022 roku. Zestawienie przygotowała redakcja Radia Pogoda.

Sprawdź nasze zestawienie 10 najciekawszych i najlepszych filmów sensacyjnych, które swoją premierę miały w tym roku.

„Top Gun: Maverick”

Długo oczekiwany sequel przeboju z lat 80., największy hit kinowy tego roku. Tom Cruise powraca jako Pete „Maverick” Mitchell – kiedyś narwany pilot myśliwca stawiający czoła własnym demonom, a obecnie instruktor, który w szkole Top Gun musi wyszkolić młodych pilotów i przygotować ich do wypełnienia śmiertelnie niebezpiecznej misji. Największe wrażenie robią zapierające dech w piersiach pojedynki powietrzne, wykonywane na prawdziwych myśliwcach F-18.

„Wszystko wszędzie naraz” („Everything Everywhere All at Once”)

Niespodziewany przebój i porywająca opowieść o borykającej się z coraz większymi problemami skromnej kobiecie w średnim wieku (fantastyczna Michelle Yeoh), która nagle odkrywa, że może przemierzać równoległe, alternatywne światy. W dodatku w każdym z tych uniwersum jej losy potoczyły się inaczej a kobieta wkrótce podejrzewa, że drzemie w niej nieodkryta siła, która bardzo się przyda gdy trzeba będzie powstrzymać potężną złą siłę, która zagraża nie tylko jej rodzinie, ale też całemu multiwersum.

„Na złej drodze” („Emily the Criminal”)

Znakomity thriller, w którym Emily Plaza doskonale wcieliła się w rolę dziewczyny, która nie mogąc poradzić sobie z długami i bezlitosnymi pracodawcami postanawia w końcu wziąć sprawy w swoje ręce, decydując się na nieuczciwy i niebezpieczny zarobek. Borykająca się z kredytem studenckim Emily (Plaza) z powodu drobnych wykroczeń odnotowanych w jej kartotece nie może znaleźć porządnej pracy. Zdesperowana decyduje się na udział w niewielkim oszustwie. Kiedy okazuje się, że da się w ten sposób zdobyć szybkie pieniądze, kobieta zanurza się coraz głębiej w przestępczym podziemiu Los Angeles. Decyduje się na coraz bardziej niebezpieczne przestępstwa, odnajdując się w roli przestępczyni, jakby chcąc się zemścić na całym społeczeństwie, które ją odrzuciło…

„Bezkarni: Krwawa misja” („The Roundup”)

Przebojowy sequel opartego na prawdziwych wydarzeniach, wypakowanego akcją południowokoreańskiego thrillera „The Outlaws”. Tym razem nieustraszony policjant „Bestia” Ma Seok-do (Ma Dong-seok) udaje się do Wietnamu, by przetransportować do kraju przestępcę. Jednak wkrótce po przybyciu na miejsce odkrywa, że w okolicy od lat bezkarnie działa bezlitosny morderca. Teraz bandyta będzie się musiał zmierzyć z nieustępliwym policjantem, który nie cofnie się przed niczym, żeby go dorwać.

„Batman”

Kiedy okazało się, że w rolę Mrocznego Mściciela wcieli się idol nastolatek, znany między innymi z sagi „Zmierzch” Robert Pattinson, wielu kinomanów uważało, że to nie może się udać. A jednak wyszło znakomicie: aktor w roli pozbawionego złudzeń Bruce’a Wayne’a wypadł bardzo wiarygodnie a sam film – mroczny, ponury i pozbawiony natłoku masy efektów specjalnych charakterystycznych dla innych marvelowskich produkcji – stanowi miłą odmianę. W deszczowym, brudnym Gotham tajemniczy Człowiek-Zagadka morduje i porywa przedstawicieli elity. Podczas żmudnego śledztwa Batman odkrywa motywy tajemniczego przestępcy, z przerażeniem zdając sobie sprawę z faktu, że również jego ojciec nie zawsze był tak świetlaną postacią, jak mu się dotąd wydawało.

„Predator: Prey” („Prey”)

Prequel słynnego „Predatora” z lat. 80. Tym razem zamiast Arnolda Schwarzeneggera czoła bezlitosnemu kosmicie stawia młoda Naru (Amber Midthunder) – krnąbrna wojowniczka plemienia Komanczów. Kiedy wyrusza w pełną niebezpieczeństw wyprawę by udowodnić swoją wartość, nie spodziewa się, że zamiast z dzikimi zwierzętami będzie musiała zmierzyć się z kosmicznym łowcą, dysponującym zaawansowaną technologią, który będzie chciał ją zabić za wszelką cenę. Jednak nie należy skreślać uzbrojonej jedynie w łuk, strzały i pomysłowość nieustraszonej kobiety…

„Bullet train”

Wypełniony humorem film akcji opowiadający o grupie zabójców spotykających się w pędzącym przez Japonię tytułowym pociągu. Pechowy zabójca „Biedronka” (Brad Pitt) po kolejnym niezbyt fortunnym zleceniu chce nieco zwolnić i odpocząć. Musi jednak wykonać jeszcze jedno, pozornie proste zadanie: ma wsiąść do pociągu Shinkansen i zabrać z niego pewną walizkę i wysiąść z nią na najbliższej stacji. Jednak okazuje się to znacznie trudniejsze, gdy staje się jasne, że na tę samą walizkę polują zabójcy z całego świata, którzy akurat podróżują tym samym pociągiem. Bohaterowi nie pozostaje więc nic innego, jak tylko stawić im wszystkim czoła.

„Obława w Silverton” („Silverton Siege”)

Film oparty na faktach. Republika Południowej Afryki, czasy Apartheidu. Trójka czarnoskórych bojowników o wolność tuż przed wykonaniem sabotażowej misji orientuje się, że zostali wystawieni a na miejscu czeka na nich policja. Po dramatycznym pościgu barykadują się w banku w Silverton, na przedmieściach Pretorii. Otoczeni przez policję, nie mając już nic do stracenia biorą klientów i pracowników banku za zakładników i w zamian za ich uwolnienie żądają przywrócenia wolności przetrzymywanemu w więzieniu Nelsonowi Mandeli. Rozpoczyna się dramatyczna walka z czasem. Sprawę komplikuje jeszcze fakt, że prawdopodobnie wśród zdesperowanej trójki znajduje się zdrajca…

„Lou”

Tytułowa Lou (Allison Janney) to samotna, tajemnicza kobieta, mieszkająca na odludziu i stroniąca od innych ludzi. Pewnej burzliwej nocy dobija się mieszkająca nieopodal kobieta, której porwano córkę. Nieprzepadające za sobą kobiety wspólnie wyruszają dziecku na ratunek, a z biegiem czasu stanie się jasne, że Lou nie jest kimś, z kim powinno się zawierać, o czym przekonają się porywacze. Ale nie tylko ona skrywa mroczne sekrety z przeszłości.

„Ambulans” („Ambulance”)

Odznaczony weteran Will Sharp (Yahya Abdul-Mateen II) musi szybko zdobyć dużą ilość pieniędzy, by zapłacić rachunki za leczenie żony. Decyduje się więc wziąć udział w napadzie na bank, który organizuje jego przyrodni brat, Danny (Jake Gyllenhaal). Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem i bracia porywają karetkę wraz z załogą, transportującą ciężko ranną osobę. Rozpoczyna się dramatyczna ucieczka przed policją.

Szukasz chwili wytchnienia? Zrób sobie przerwę i włącz Radio Pogoda!

Sprawdź też:

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >