Najlepsze filmy na Boże Narodzenie [TOP 10] - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Najlepsze filmy na Boże Narodzenie [TOP 10]

Najlepsze filmy na Boże Narodzenie [TOP 10]

,

Najlepsze filmy o Bożym Narodzeniu. Przedstawiamy subiektywny i nieoczywisty ranking 10 najlepszych filmów świątecznych.

Święta Bożego Narodzenia to czas spotkań z rodziną, śpiewania kolęd i wyjątkowa atmosfera. Przedstawiamy subiektywny wybór 10 filmów, które oddają charakter tego niezwykłego czasu.

Najlepsze filmy na Boże Narodzenie:

„Dwudziesta dziewiąta ulica”

W wigilijny wieczór Frank Pesce (Anthony LaPaglia) wygrywa 6 milionów dolarów w loterii. Jednak zamiast się cieszyć, zaczyna z wściekłością demolować stajenkę przed kościołem. Trafia na posterunek, gdzie zdumionym policjantom opowiada historię swojego życia. Wkrótce stanie się jasne, dlaczego nie jest zachwycony z wygranej. Ale czy w Wigilię może nie być szczęśliwego zakończenia?

„Kevin sam w domu”

W niniejszym zestawieniu nie mogło zabraknąć filmu, bez którego Polacy nie wyobrażają sobie świąt. Kiedy w 2010 roku stacja nie chciała go umieścić w ramówce, wzbudziło to masowe protesty. W końcu Polsat musiał poddać się presji i przywrócić „Kevina…” do świątecznej ramówki. I tak co roku miliony widzów w Polsce zasiadają do świątecznego seansu.

McCallisterowie planują spędzić Święta Bożego Narodzenia we Francji. Z powodu zamieszania przed wyjazdem zostawiają w domu swojego syna, Kevina (Macaulay Culkin). Początkowo ośmiolatek jest zachwycony tym, że wreszcie ma dom dla siebie i może robić, co chce. Jednak wkrótce zaczyna tęsknić za rodziną. A w dodatku opuszczony dom obrali sobie za cel miejscowi złodzieje (Joe Pesci i Daniel Stern). Kevin ma plan, jak obronić swój dom rodzinny…

„W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju”

Boże Narodzenie w duchu zwariowanych komedii serii National Lampoon. Clark Griswold (Chevy Chase) chce zorganizować najlepsze święta dla swojej rodziny. Jednak cały czas los rzuca mu kłody pod nogi a jego krewni tylko dokładają mu trosk. Nieubłaganie zbliża się chwila świątecznej kolacji. Czy stojący już na skraju szaleństwa Griswold wytrzyma do końca świąt?

„Cud na 34. ulicy”

Właścicielka podupadającego sklepu z odzieżą zatrudnia niejakiego Krissa Kringle (Richard Attenborough), który utrzymuje, że jest świętym Mikołajem. Wkrótce dzięki jego pomysłom sklep odnosi wielki sukces. To się nie podoba planującemu przejąć sklep konkurentowi. Wkrótce Kriss Kringle staje przed sądem, w którym musi udowodnić, że jest prawdziwym świętym…

„Listy do M.”

Wielki polski przebój kinowy. Pięć dziejących się równolegle historii kobiet i mężczyzn, którzy w trakcie Świąt Bożego Narodzenia odkrywają miłość. W rolach głównych wystąpili Piotr Adamczyk, Agnieszka Dygant, Roma Gąsiorowska, Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński, Maciej Stuhr i Katarzyna Zielińska.

„Holiday”

Cameron Diaz, Kate Winslet, Jude Law, Jack Black i Eli Wallach w komedii romantycznej w bożonarodzeniowych dekoracjach. Zdradzona przez ukochanego Amanda (Diaz) postanawia zmienić coś w swoim życiu i zamienia się na święta mieszkaniami z nieszczęśliwie zakochaną Brytyjką Iris (Winslet). Obie panie próbują odnaleźć się w obcym kraju, jednocześnie przygotowując się niezwykłych świąt. Obie też, niespodziewanie dla siebie, poznają wyjątkowych mężczyzn.

„To wspaniałe życie”

Wzruszająca opowieść w reżyserii Franka Capry. George Bailey (James Stewart) przed samym Bożym Narodzeniem popada w kłopoty finansowe. Zrozpaczony mężczyzna planuje odebrać sobie życie. Ratuje go anioł stróż, który chce go jeszcze przekonać, że warto żyć i udowodnić, że świat bez niego byłby gorszym miejscem.

„To właśnie miłość”

Zwariowana i wzruszająca komedia romantyczna, w której możemy śledzić losy bohaterów szukających miłości w gorącym okresie Bożego Narodzenia. Dowiemy się między innymi, czy brytyjski premier pozwoli sobie na uczucie do współpracownicy, czy zadufany starzejący się rockman pokaże swoje prawdziwe oblicze albo czy podejrzewająca męża o romans kobieta przypadkiem nie ma racji. W rolach głównych wystąpiły same gwiazdy, takie jak: Liam Neeson, Alan Rickman, Colin Firth, Keira Knightley, Hugh Grant czy Emma Thompson.

„Kochajmy się od święta”

Wzruszający film rodzinny Roberta Zemeckisa. Wielopokoleniowa rodzina Cooperów co roku spotyka się w Boże Narodzenie przy świątecznym stole. Jednak tym razem ich skrzętnie skrywane sekrety i drobne kłamstwa wyjdą na jaw. Czy święta da się mimo to jeszcze uratować? Ponoć „miłość ci wszystko wybaczy”…

„Szklana pułapka”

Wiemy, że święta bez „Kevina samego w domu” nie mogą być udane. Podobnie rzecz ma się z przygodami niezłomnego policjanta Johna McClane’a, które przez lata były obowiązkowym punktem w ramówce Polsatu w czasie Bożego Narodzenia.

Kultowy film akcji z Brucem Willisem w roli głównej. Podczas firmowego przyjęcia gwiazdkowego w wieżowcu Nakatomi Plaza bezwzględni terroryści biorą zakładników. Na ich nieszczęście w budynku przypadkowo znajduje się niesforny policjant, który postanawia uwolnić zakładników.

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >