Muzyka z "Chłopów" zgarnie Oscara? Lista najpiękniejszych utworów z filmu - Radio Pogoda - słuchaj radia
Strona główna » Muzyka z „Chłopów” zgarnie Oscara? Lista najpiękniejszych utworów z filmu

Muzyka z „Chłopów” zgarnie Oscara? Lista najpiękniejszych utworów z filmu

„Chłopi” to film na podstawie powieści Władysława Reymonta. Obraz z 2023 roku ma szansę na zdobycie Oscara w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny. Ma również szansę na nominację za muzykę. Oto lista najpiękniejszych utworów z filmu.

„Chłopi” w reżyserii DK Welchman i Hugh Welchmana mają szansę na nominację do Oscara za Najlepszy Film Zagraniczny. Obraz został też zgłoszony w kategorii Najlepsza Muzyka FIlmowa. O wszystkim zdecydowała Komisja Oscarowa. Film budzi ogromne emocje i przyciąga do kin miliony widzów w Polsce.

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Jest to pierwsza i na ten moment jedyna polska premiera 2023 roku, która przekroczyła tę granicę. Zasługą jest nie tylko odniesienie do kultowej powieści Władysława Reymonta, która od lat jest lekturą w szkołach. „Chłopi” zasługują na uwagę ze względu na świetną muzykę, a także technikę, którą zostali wykonani. Nie brakuje w nich nawiązań do polskiego malarstwa.

Zobacz także: Film „Chłopi” podbija kina! Polacy licznie szturmują sale

Muzyka z filmu „Chłopi”

Za muzykę do filmu odpowiada L.U.C., czyli Łukasz Rostowski. Polski raper, producent, wokalista i muzyk. Tydzień temu oznajmił swoim odbiorcom, że „ma fajnego newsa”. Muzyka z „Chłopów” dostała się do prestiżowego koncertu przedoscarowego w Los Angeles.

Na zamkniętym pokazie branżowym pokażemy fragment „Chłopów” z muzyką na żywo zagraną przez amerykańską orkiestrą symfoniczną. Muzyka z Chłopów wybrzmi obok dźwięków z Napoleona Ridleya Scotta, Killers of the Flower moon Scorsese, Creed III czy Barbie! – napisał w sieci.

Zobacz także: „Chłopi” polskim kandydatem do Oscara. Film doceniony przez zagraniczne media

Jakie utwory znalazły się w filmie? Poniżej prezentujemy listę najpiękniejszych piosenek z „Chłopów”. Posłuchajcie!

„Tańcuj” to piosenka, która promuje cały film. Skoczna i pełna świetnych brzmień i głosów. Nie można jej pominąć podczas odsłuchiwania piosenek z całego soundtracku. Numer powstał we współpracy z takimi twórcami jak Kayah, Dagadana, Laboratorium Pieśni, Tęgie Chłopy.

„Miłosny opętaniec”

Kolejny utwór z pewnością godny uwagi to „Miłosny opętaniec” kojarzony ze sceną tańca Jagny i Antka. Wideo z fragmentami filmu możecie zobaczyć poniżej:

W tworzeniu muzyki brał także udział zespół Kwiat Jabłoni, a także Bela Komoszyńska. Efektem tej współpracy jest piosenka „Koniec lata”:

Kliknij tutaj i słuchaj naszego radia na żywo bez żadnych opłat na radiopogoda.pl!

Najpopularniejsze

Zobacz więcej >